Vali Çuhadar Kore Gazilerini Ziyaret Etti

Vali Çuhadar Kore Gazilerini Ziyaret Etti
Yayınlama: 06.03.2022
A+
A-

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman’da hayatta kalan 4 Kore gazisine evlerinde ziyarette bulundu.

Çuhadar’ın ziyaretine Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Kahta Kaymakamı Selami Korkutata ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik eşlik etti.

Kore gazileri Mehmet Kaygusuz, Mustafa Süt, Ramazan Yurt ve Osman Kaya’yı Kahta ilçesindeki evlerinde ziyaretinde kahraman gazilerin elini öperek yakın ilgi gösterdi.ü

Kore gazileriyle sohbet eden Çuhadar, herhangi bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını sordu. Kore gazileri ise Vali Mahmut Çuhadar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek duygusal anlar yaşadı.

Kore gazileri, Çuhadar ve beraberindekilere, bir ay süren vapur yolculuğu sonrası savaşta yaşadıkları zorlukları ve o günlere ait anılarını ilk günkü gibi hafızalarındaki tazeliğiyle anlattı. 

Türk Tugayı olarak Kore’de kahramanca mücadele ettikleri muharebeleri aradan geçen 70 yıla rağmen unutamadıklarını söyleyen Kore gazileri, görevini başarıyla tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. 

Kore gazilerinin milletin övünç kaynağı, vatanseverliğin ve kahramanlığın eşsiz timsali olduğunu belirten Vali Çuhadar, “Milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna nice destanlar yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır. Bugün büyük bir bölümü Allah’ın rahmetine kavuşan ve ilimizde de hayatta kalan son 4 Kore gazimizi bugün evlerinde ziyaret ederek, ulu çınarlarımızın halini ve hatırını sorduk. Ay yıldızlı al bayrağımız şehitlerimizin ve gazilerimizin cesaretleri sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmakta, ezanlarımız onların fedakarlıkları sayesinde beş vakit minarelerimizden özgürce okunmaktadır. Onlar her zaman bizim başımızın tacı ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.