Vali Çocukları Kitapla Sevindirdi

Vali Çocukları Kitapla Sevindirdi
Yayınlama: 25.04.2020
A+
A-

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubunda görev yapan personelin çocuklarına kitap ve çeşitli hediyeler gönderdi.

Vali Şentürk, koronavirüsle mücadelede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubunda görev yapan tüm personelin çocuklarına Türk Bayrağı ve kitap ile oyuncakların bulunduğu çantaları hediye etti.

Çocukların yaşlarına göre, hikaye, roman ve masal kitaplarının  bulunduğu kitapları tek tek imzalayan Vali Şentürk, “Koronavirusle mücadelede özveriyle çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu İletişim Merkezinde görev yapan personelimiz, çocuklarıyla ve aileleriyle fazla zaman geçiremiyorlar. Bu yıl salgın nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklarımız evinde geçirmek durumunda kalıyorlar. Biz onları çok seviyoruz, onları unutmuyoruz.

Özveriyle çalışan arkadaşlarımızın çocuklarının evde zamanlarını daha anlamlı geçirmelerini sağlamak bakımından birer kitap gönderiyoruz. Daha küçük olan yavrularımıza da oyuncaklar hediye ettik.

Salgın nedeniyle zorunlu olmadıkça çocuklarımızdan ve gençlerimizden dışarı çıkmamalarını istiyoruz. Bu sürecin üstesinden evde kalarak geleceğimize inancım tamdır. Bu nedenle evde kalalım. Kitap okuyalım” dedi.

Vefa Sosyal Destek Grubu İletişim Merkezindeki ekipler, arkadaşlarının evlerinin zilini çalarak, çocuklara kitapların ve çeşitli hediyelerin bulunduğu çantaları ulaştırdı. Çocuklar Vali Şentürk’ten isimlerine yazılı kitaplar ile oyuncakları alınca mutlu olduklarını belirerek, vali amcalarına teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.