Vali Çiçek: “Hayallerimiz Bir Bir Gerçekleşiyor”

Vali Çiçek: “Hayallerimiz Bir Bir Gerçekleşiyor”
REKLAM ALANI
17.10.2021
88
A+
A-

Frig Vadisi içerisindeki İhsaniye Ayazini Köyü’nde tesis açılışına katılan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, “16 ay önce burada hayal kurmuştuk. Burada şehrin en güzel kafeteryaları, restoranları olacak demiştik. Şu anda bu noktaya geldik. Hayaller bir bir oluyor” dedi.

Son dönemde yapılan yatırımlarla bambaşka bir görünüme kavuşan ve bünyesinde sakladığı tüm tarihi değerleri ve doğal güzellikleri gün yüzüne çıkaran Ayazini Köyü, iş dünyasının yatırımlarıyla daha da cazip hale geliyor.

16 ay önce bölgeyi ziyaret ettiğinde Ayazini’yi tüm Türkiye’ye tanıtmak gerektiğini düşündüğünü söyleyen Vali Gökmen Çiçek, şunları kaydetti:

“HİKAYE 16 AY ÖNCE BAŞLADI”

“Hikaye bizim için 16 ay önce bu şehre geldiğimde başladı. Bu bölgenin o kadar etkileyici bir havası vardı ki, baktığınız her yerden adeta tarih fışkırıyor ve sanki bir yerden Midas, Kyebele çıkacakmış hissi uyandırıyordu. Diğer taraftan da işgal günlerinde zorluğu ve çileyi yaşamış bir hemşehrimiz karşınıza çıkıverecekmiş gibi bir his uyandırıyordu.

İşte o gün burayla ilgili bir şeyler yapmamız gerektiğini ve bu bölgeyi Türkiye’ye tanıtmamız gerektiğine karar vermiştim. 16 ay önce burada hayal kurmuştuk. Burada şehrin en güzel kafeteryaları, restoranları olacak demiştik. Köylülerin istihdam edileceği, hafta sonları 5-6 bin araç girişinin olacağı ve adeta Kapadokya gibi olacağız diye söylediğimizde bazıları için çok iddialı gelmişti. Bursa Cumalıkızık gibi, İzmir Şirince neden olmayalım demiştik. Şuanda bu noktaya geldik. Hayaller bir bir oluyor.” 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.