Vali Bilmez eğip bükmeden konuştu

Vali Bilmez eğip bükmeden konuştu
Yayınlama: 07.05.2019
A+
A-

Vali Mehmet Emin Bilmez, Van’daki ulusal ve yerel medya temsilcileriyle yaptığı toplantıda Van’ın gündemini değerlendirerek açıklamalarda bulundu.

Toplantıya ulusal haber ajanslarının bölge müdürleri, yerel gazetelerin genel yayın yönetmenleri, yerel radyoların temsilcileri, internet haber siteleri sahipleri ve köşe yazarları katıldı.

Van’ın sorunsuz bir seçim süreci geçirdiğini belirten Vali Bilmez, bundan sonra göreve gelen yeni belediye yönetimlerinin Van’a hizmet etmek ve sorunlarını çözmek için çalışması gerektiğini vurguladı.

Büyükşehir Belediyesinin yeni yönetiminin ilk icraat olarak borçları afişlerle ve bilboardlara asmasının yanlış olduğunu anlatan Vali Bilmez, “Van halkı yaşanan süreci biliyor. Kayyum döneminde belediyenin birçok borcu yapılandırıldı ve ödendi. Ayrıca birçok yatırım yapıldı. Keşke seçim sonrası belediye, borçları açıklayarak değil de katı atık tesisinin devamı yönünde, Van Gölü’nü kirlilikten kurtaracak arıtma tesisinin yapımının devamı yönünde, kentin ulaşımında yaşanan sıkıntıların giderilmesi yönünde işe başlasaydı bizde onlara destek verseydik. Biz geçen dönem temeli atılan ve yararlı gördüğümüz yatırımları devam ettirdik. Bu kentte kim taş üstüne taş koyarsa onu destekleriz. Ama, kim bu kente zarar verip kutuplaştırmaya çalışırsa da devlet buna müsaade etmez” dedi.

Belediye Vanspor hakkında da açıklamalar yapan Vali Bilmez, Van’da genç nüfusun yoğun olduğunu ve Vanspor maçlarında tribünlerin dolduğunu ifade etti.

Vanspor’a öncelikle işadamlarının sahip çıkması gerektiğini belirten Vali Bilmez, “Hep birlikte Vanspor’a sahip çıkmalıyız. Biz Valilik olarak Vanspor’un yaptığı bütün etkinliklerde yanında olacağız. Ama yasaların bize verdiği yetkilerin sınırları içerisinde kalacağız. Van’a yeni bir modern stadın da yapılması gerekir” dedi.

Van’ın trafik sorunun da olduğunu ve çevre yolunun tamamlanmasıyla kentin nefes alacağını anlatan Vali Bilmez, ”Çevre yolunun geçeceği güzergahta mülk sahibi olan çok az sayıda vatandaşın itirazı kaldı. Bunlar da çözülürse çevre yolu yapımına başlanacak. Devletten kaynaklanan bir sorun yok. Çevre yolu bu kentte yaşayan herkesin sorunu. Buna başta basın mensupları olmak üzere herkes özel bir duyarlılık göstermeli”  ifadelerini kullandı.

Toplantı, konuşmaların ardından fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.