Vali Bilgin Sıbyan Mektebi İçin Kararı Kırklareli Halkına Bıraktı

Vali Bilgin Sıbyan Mektebi İçin Kararı Kırklareli Halkına Bıraktı
REKLAM ALANI
12.12.2020
222
A+
A-

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Lüleburgaz ilçesinde restorasyonu süren ve belediyenin müze olması için kampanya başlattığı Sıbyen Mektebi için halkın dileklerini alacaklarını söyledi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Türk Kızılay Lüleburgaz Şube Başkanı Mustafa Gamsız ile birlikte, restorasyon çalışmaları devam eden 450 yıllık tarihi Sıbyan Mektebi’ni inceledi. Burada yetkililerden bilgi alan Vali Bilgin, tarihi mektebin kente en uygun şekilde kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Sıbyan Mektebi’nin ardından Kaymakam Yüce ve Başkan Gerenli ile birlikte vatandaşın da sorunlarını dinleyen Bilgin’e bir vatandaş “Sıbyan Mektebi’nin tarih müzesi olmasını istiyoruz” şeklinde talepte bulundu. Bunun üzerine Vali Bilgin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Sıbyan Mektebi’nin ne olacağı sorusunun halka sorulacağını söyledi. Vali Bilgin, Sıbyan Mektebi için halkın taleplerini dikkate alacakları bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Lüleburgaz Belediyesi, Sıbyan Mektebi’nin müze olması için kampanya başlatmıştı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.