Vali Bektaş’ın Sözleri Hakkında

Vali Bektaş’ın Sözleri Hakkında
REKLAM ALANI
18.04.2020
997
A+
A-

Haber Yorum: Türkidare

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın sosyal medyada gündem olan konuşması malumunuzdur. Lakin konuşmanın tamamını dinlemediyseniz yüzeysel olarak tepki gösterebilirsiniz.

İlk olarak konuşmaya geçmeden Vali Bektaş’ın sosyal medyayı aktif olarak kullandığını belirtmiş olalım. Bu aktif kullanım biraz sıra dışıdır. Farklı konularda tweet atar ve az bilinen bazı bilgilerin yer aldığı tweetleri RT yapar.

Korona Virüsle mücadele kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta da ciddi anlamda mücadele verildiğini birinci kaynaklardan biliyoruz.

Sağlık çalışanlarına sanki düşmanmış gibi gösterilen Vali Erdoğan Bektaş’ın 8 Nisan’da sağlıkçılarla alakalı cevapladığı bir tweetle konuya başlamış olalım.

GÜNDEM OLAN KONUŞMANIN PERDE ARKASI

Sosyal medyada gündem olan konuşmanın özetinde Vali ilde verilen mücadele hakkında bilgilendirme yapıyor ve devamında doktorların verdikleri mücadelede gözden kaçırdıkları veya aşırı güven zehirlenmesinden dolayı yaşadıkları üzücü duruma dikkat çekmek istiyor.

Aslında makamın ve aldığı devlet adamlığının verdiği sorumlulukla sağlıkçıları koruyor ve onların ağır eleştiri almalarını da engelliyor.

Gösterdiği bu iyi niyetin sonucunda aleyhte yürütülen algıya; okumaktan, dinlemekten aciz ve okuyup dinlediğini anlama yetisinden uzak olanlar klavye kahramanlığı yapıyorlar.

Ne diyor Vali “Sağlıkçılarımız hastalarla olan diyaloğa dikkat ederken kendi aralarında ki diyolağa dikkat etmediler.

Yani kaldıkları misafirhanelerde masa çevresinde yanyana ve karşılıklı oturarak Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın en başta duyurduğu “Sosyal Mesafeye” dikkat etmediler. “Bize bir şey olmaz” düşüncesine yenik düştüler diyemiyor.

Diyemiyor zira zafiyet gösteren bazı sağlık memurları yüzünden tüm çalışanları üzmek istemiyor. Bazılarının verdiği büyük emeği diğer bazılarının hatası yüzünden yok sayılsın istemiyor.

Durum böyle olunca yerelden başlayan algı dışarıdakilerin de desteği ile gündem oldu.

Sosyal mesafeye dikkat etmeyerek meslektaşlarının güç kaybına neden olanlara daha sonra işlem yapılıp yapılmayacağı Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın uhdesindedir.

Bazen iyi niyetin sahibine zarar verdiğini böylece kenara not etmiş olalım.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.