Vali Balcı:Farkındalık Oluşturmak Önemli

Vali Balcı:Farkındalık Oluşturmak Önemli
Yayınlama: 06.04.2019
A+
A-

Tokat Valiliği, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğiyle yürütülen İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Eğitici Eğitimi Projesi kapsamında Vali Ozan Balcı sanal gerçeklik gözlüğü taktı.

VALİ SANAL GÖZLÜKLE OYUNLARI İZLEDİ

Tokat Valisi Ozan Balcı, Güvenli İnternet Tırında sanal gerçeklik gözlüğü takarak oyunları izledi.
Tokat Valiliği, Bilgi Teknolojileri Kurumu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğiyle yürütülen İnternetin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Eğitici Eğitimi Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikler başladı.

Teknolojiye ulaşma fırsatı kısıtlı olan çocuklara, teknolojinin fırsatlarını sunmayı; teknoloji ile iç içe olan çocuklarda ise, internetin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımı konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan Güvenli İnternet Tırını ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, sanal gerçeklik gözlüğü takarak, oyunlara katıldı. Vali Dr. Ozan Balcı, çocukların akademik anlamda gelişimi kadar zihinsel ve fiziksel gelişimini de önemsediğini belirterek, “Bu anlamda çocuklara teknolojinin inceliklerini göstermek, teknoloji konusunda farkındalık oluşturmak konusunda teknoloji tırı çok önemli. Bütün çocukların bu tırı görmesini istiyorum. Teknoloji önemli ama onun güvenli kullanımı da önemli. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların her alanda yetişmesi çok anlamlı, kıymetli. Çocuklarımızın zihinsel, ruhsal gelişimlerini korumamız lazım” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.