Vali Ayhan’dan Özveriyle Çalışan Kar Temizleme Ekiplerine Baklava İkramı

Vali Ayhan’dan Özveriyle Çalışan Kar Temizleme Ekiplerine Baklava İkramı
REKLAM ALANI
18.01.2021
126
A+
A-

Sivas Valisi Salih Ayhan, etkili kar yağışı, fırtına ve anlık sıcaklık farkı nedeniyle, Sivas genelinde bazı bölgelerde yaşanan iletişim ve enerji hatlarındaki arızalara müdahale eden ÇEDAŞ ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Ayhan özveriyle çalışan ekiplere baklava ikram etti.

Sivas’ta etkili olan kar yağışı sonrası mahalleler ve köyler ile Yıldızeli, Gemerek ve Şarkışla’da yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar, ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, elektrik arızası yaşanan bölgelerden biri olan Yıldız Beldesine giderek, ÇEDAŞ ekiplerince devam eden elektrik arıza çalışmalarını yerinde inceledi.

1328 İHBAR DEĞERLENDİRİLDİ
Yerleşim yerlerinden çok sayıda ihbar alındığını, bunların içerisinden asılsız ihbarlarında olduğunu anlatan Vali Salih Ayhan, yapılan ihbarlar dikkate alındığında 1328 adet ihbarın doğru olduğunun tespit edildiğini söyledi.
1200’e yakın ihbarın yapıldığı bölgelerde arızaların giderildiğini anlatan Vali Salih Ayhan, “Sivas merkez, Şarkışla, Gemerek ve Yıldızeli’nde 55 mahalleye elektrik verildi. 258 adet köyün de büyük bir kısmının elektrik arızası yapıldı. Mevsimsel değişiklik, anlık sıcaklık farkı ve fırtınanın olması ilimize birkaç gün olağanüstü sıkıntı yaşattı.” dedi.

250 PERSONEL, 84 EKİP
Arıza yaşanan bölgelerde, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için 250 personel, 84 ekip ve 100 adet araç ile yoğun bir çalışma gerçekleştirildiğini anlatan Vali Salih Ayhan, “Gönül isterdi ki hiç kimse mağdur olmasın. Sıkıntı yaşamasın. Ancak, bazen mücbir sebepler öngörülemeyen sorunları da beraberinde getiriyor. Halkımızın hoşgörüsü için teşekkür ediyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Herkes var gücüyle çalıştı, sıkıntılar çözüme kavuştu.” dedi.

YABANİ HAYVANLAR İÇİN YİYECEK BIRAKTI

Sivas Valisi Salih Ayhan ile Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü kar yağışının ardından yemek bulmakta zorlanacak olan yabani hayvanları düşünerek Tavra Deresi bölgesine yabani hayvanlar için yiyecek bıraktı. Farkındalık oluşturmayı amaçlayan vali, hayvanlarla beraber yaşadığımızı ve onlara yem bırakılması gerektiği konusunda mesaj verdi. Sivas Valisi Salih Ayhan ayrıca, Sivaslıları soğuk havalarda kapılarının önüne bir tas yemek ve su koymaya da davet etti. Yasak avlanma konusuna da vurgu yapan Ayhan, yask avlanma yapan kişiler hakkında yasal işlem uygulandığını ekledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.