Vali Ayaz: “Yabancılar Hakkındaki İddialar Doğru Değil”

Vali Ayaz: “Yabancılar Hakkındaki İddialar Doğru Değil”
Yayınlama: 07.11.2021
A+
A-

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, yabancılara ev verildiği, maaş aldıkları, üniversitelere ücretsiz girdikleri gibi konuların doğru olmadığını belirtti.

Vali Abdullah Ayaz, merkez mahalle ve köy muhtarlarının katıldığı toplantıda, göç konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Göç konusunda 5 yıl çalıştığını, göçmenlerle mülakat yaptığını anlatan Vali Ayaz, şunları söyledi:

“Afganistan’ı, Bangladeş’i, Suriye’yi görmüş birisi olarak ifade ediyorum, göç konusu daha doğru platformlarda tartışılmalı. Göç konusuyla ilgili ülkemizde yapılacak eleştiriler olabilir ama bu, insani bir durum. Suriyelilerle ilgili zaman zaman sosyal medyada paylaşılan konuların neredeyse hepsi yalan, yanlış veya eksik. Yabancılara ev verildiği, maaş aldıkları, üniversitelere ücretsiz girdikleri gibi konular doğru değil. 

Suriyelilere kimse ev veya maaş vermiyor. Suriyelilerin aldığı bir para var ancak o para da Avrupa tarafından sağlanıyor ve sadece Kızılay kartı olanlara veriliyor.” 

“GÖÇ, İNSANİ BİR MESELE”

Göçün insanlar için en son seçenek olduğuna dikkati çeken Ayaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu durumdaki insanlara da destek olmak gerekiyor. Bu insani bir meseledir. Göç durumu dünyanın her yerinde yaşanıyor. Sadece ülkemizde değil. Göçün yönetimi, kontrolü zor bir iş. 

Suriye krizinin başından beri en büyük teşekkürü hak eden bizim vatandaşımız. Başka hiçbir millet bu kadar hoşgörülü olamazdı. Milletimize minnettarız bunun için. İnşallah Suriye yine eski günlerine kavuşur ve Suriyeliler evlerine yurtlarına döner. Bu süreçte de gayemiz bir sıkıntı olmadan bu insanların barınmaları.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.