Vali Ali Hamza Pehlivan Türkü Söyledi

Vali Ali Hamza Pehlivan Türkü Söyledi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.11.2021
76
A+
A-

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda Dijital Tayfa grubunun seslendirdiği “Uzun ince bir yoldayım” türküsüne eşlik etti.

Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi salonunda düzenlenen programda, öğrenciler şiirler okudu, oratoryo gösterisi yapıldı, göreve yeni başlayan aday öğretmenler yemin etti.

Vali Ali Hamza Pehlivan, programda, öğretmenlerin her gün hatırlanması gerektiğini, herkesin gönlünde müstesna bir yerleri olduğunu söyledi.

DEVLET, ÖĞRETMENLERİNİN YANINDA VE DESTEKÇİSİ

Devletin tüm kurum ve kuruluşlarının öğretmenlerin yanında ve destekçisi olduğunu ifade eden Pehlivan, şöyle konuştu:

“Kentte 81 vilayetten öğretmenlerimiz var. Devleti ve milletiyle bir bütünüz. Geçmişte bölgemizde ilimizde çeşitli sıkıntılar olmuş olabilir ama onlar geride kaldı. Şimdi eğitim, sosyal, tarım ve alt yapı hizmetiyle şehrimiz geleceğe emin adımlarla ilerliyor.”

Vali Pehlivan, Uludere Hilal Şeyhan İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin oluşturduğu Dijital Tayfa grubu ile “Uzun ince bir yoldayım” parçasını seslendirdi.

Etkinlikte, kompozisyon ve şiir dalında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Programa, Belediye Başkan Vekili İhsan Gören, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Erkan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Bozkurt, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman ve öğretmenler katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.