Vali Ali Fuat Atik Kimdir?

Vali Ali Fuat Atik Kimdir?
REKLAM ALANI
02.02.2022
91
A+
A-

Trabzon nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu Ali Fuat Atik, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde bitirdi.

26 Aralık 1999 tarihinde yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 87. Dönem Tokat Kaymakam Adayı olarak 29 Mayıs 2000 tarihinde göreve başlayan Atik, Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 

Atik, Kaymakam Adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi’ni ve Londra Middlesex Üniversitesi’nde yabancı dil eğitimini tamamladı.

3 Kasım 2002 tarihinde başlayan 87. dönem Kaymakamlık kursunu tamamlayan Atik, sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay, Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. 

Atik, Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’na kayyım olarak atandı. 

Daha önce Siirt Valiliği yapan Atik, 2020 yılında Denizli Valisi olarak görevlendirildi.

Atik, evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.