Vali Akbıyık’tan Şehit Korkmaz’ın Ailesine Taziye Ziyareti

Vali Akbıyık’tan Şehit Korkmaz’ın Ailesine Taziye Ziyareti
REKLAM ALANI
01.12.2022
11
A+
A-

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Hakkarili Topçu Uzman Çavuş Nedim Korkmaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada yaralanan ve müdahalelere rağmen şehit olan Topçu Uzman Çavuş Nedim Korkmaz’ın evine ve mahalledeki camiye Türk bayrakları asıldı, şehit için dua edildi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tevfik Kumbasar ve askeri yetkililer de camide şehidin aileye başsağlığı diledi, acılarını paylaştı.

Şehidin yakınları ve vatandaşlar da camiye gelerek aile fertlerini teskin etmeye çalıştı.

Baba Ramazan Korkmaz, tüm şehitlere rahmet, ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

Diğer 3 oğlunu da devlet ve millet için şehit vermeye hazır olduğunu belirten Korkmaz, “Devletimizin, milletimizin başı sağ olsun. Çocukken asker olmak istiyordu. Nasip böyleymiş. Bu üniformayı giyen tüm askerlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Hepimizin başı sağ olsun. Taziyemize katılan Valimize, askeri yetkililerimize ve herkese teşekkür ederim.” dedi.

Vali Akbıyık, taziye ziyaretine ilişkin, “İnsan büyür beşikte; mezarda yatmak için. Kahramanlar can verir; yurdu yaşatmak için.” şeklinde paylaşımda bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.