Vakaların artması kafeler yüzünde mi oldu?

Vakaların artması kafeler yüzünde mi oldu?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.03.2021
329
A+
A-

Kocaeli Ticaret Odası’nın organizasyonuyla kafe ve restoran sahipleriyle istişare toplantısında bir araya gelen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Kocaeli’deki vaka artışlarını sadece kafe ve restoranlara bağlamak doğru değil. Biz sizin yanınızdayız” dedi.

Ticaret Odası, Covid-19 sürecinde lokanta, restoran ve cafelerde kontrollü normalleşme döneminde alınacak tedbirler ve karşılaşılan sorunlarla ilgili istişare toplantısı düzenledi. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un 100’ü aşkın kafe ve restoran işletmecisiyle bir araya geldiği istişare toplantısına KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte ev sahipliği yaparken, kapsamlı programda Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, İl Ticaret Müdürü Veysi Uzunkaya da yer aldı.

BAŞKAN BULUT’TAN TEŞEKKÜR

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Bulut, kafe ve restoran sektörüne verdiği destek dolayısıyla Vali Yavuz’a teşekkür ederken, “Bilindiği gibi pandemi nedeniyle sağlık başta olmak üzere, ekonomi açısından sıkıntılı süreçlerden geçmekteyiz. Tam kapanma ile birlikte Lokanta, Restoran ve Kafe sektörü süreçten en etkilenen sektörlerin başında gelmektedir. Bu süreçte her konuda bizim yanımızda olan sıkıntılarımızı çok hızlı bir şekilde aktarabildiğimiz Sayın Valimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

KONTROLLÜ DE OLSA İPLE ÇEKTİĞİMİZ GÜNLERE BAŞLADIK

En başından bu yana sizlerden aldığımız geri bildirimleri Sayın Valimizle paylaştık kendisi de mümkün olduğunca desteklerini bizden esirgemedi. Kontrollü de olsa iple çektiğimiz günlere başladık. Ancak sürdürülebilir bir başarı için özellikle Lokanta, Restoran ve Kafe sektörüne büyük ödevler düşüyor. Kontrollü normalleşme sürecinde salgının seyrinde istenilen seviyeye gelinemediği görülmekte. Yaşadığımız zorlu dönemden dersler çıkararak sorumluluk bilincimizi daha da arttırmamız lazım. Hem sağlığı sekteye uğratmamalıyız hem de ticaretimize devam etmeliyiz. Durumumuz bu iken; işletmelerimizin kurallara uymasını, uymayan işletmelerin ayırt edilmesini, uyanlarla bir tutulmamasını talep ediyoruz. Unutmayalım ki Covid’19’dan yasaklarla değil, kurallarla kurtulacağız” ifadelerine yer verdi.


YAŞADIĞINIZ ZORLUKLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Program Vali Seddar Yavuz’un Covid 19 pandemisi üzerine yaptığı değerlendirmeler ile devam etti. “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kim ne derse desin dünyada salgınla mücadelede örnek bir ülke olmuştur” diyen Vali Yavuz sözlerine şöyle devam etti: “Bu şehirde Pandemi sürecinde bugün itibariyle 1 milyon 100 bine yakın talep yerine getirilmiş olmakla birlikte 2020 yılında hükümetimiz Kocaeli’ye 2.1 milyar TL nakdi kaynak sağlamıştır. Gönül isterdi ki hiçbir işletmeyi kapatmayalım. Bu dönemde en çok üzüldüğümüz kesim esnaflarımızdır. Yaşadığınız zorlukları yakından takip ediyoruz. Sizlerle bu şehirde yaşıyor sizlerle beraber nefes alıyoruz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.