Uyuşturucuyla ile Mücadelede Bilecik Göz Açtırmıyor

Uyuşturucuyla ile Mücadelede Bilecik Göz Açtırmıyor
Yayınlama: 14.07.2021
A+
A-

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, bağımlılıkla mücadelenin kararlı bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, bu mücadelede Bilecik göz açtırmıyor kanaatini oluşturacaklarını söyledi.

Vali Bilal Şentürk başkanlığında ”Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi. Vali Şentürk, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda, 2020 yılının genel değerlendirmesinin yapıldığı, 2021 yılında devam eden çalışmaların görüşüldüğü toplantıda, Bilecik’te bağımlılıkla mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettiğini vurguladı. 

Bağımlılıkla mücadelede, paydaş kurum ve kuruluşlarının, somut adımlarla, somut hedefler üzerine gittiklerini ve kararlı bir şekilde çalışmaların yürütüldüğünü belirten Vali Şentürk, bağımlılık mevzusunda, özellikle uyuşturucu başta olmak üzere, teknolojik bağımlılığında toplumumuzu ciddi tehdit eden bir unsur olduğunu, dolayısıyla her türlü tedbire yönelmesi gerektiğinin altını çizdi.  

Bağımlılığın toplum için kritik bir konu olduğunu, sadece kurumların sorumluluğunda yürütülecek çalışmalarla önlemenin mümkün olmadığını, Yeşilay’ın ortaya koyduğu çalışmaları tüm birimlerle aynı şekilde topluma yayılması gerektiğini vurgulayan Vali Şentürk, şunları kaydetti: 

”Bizim paydaşlarımız hem bağımlılar, hem onların yakınları, hem de onlara hizmet veren, bunların etkiledikleri birimler, aslında bütün toplum. Dolayısıyla farklı aktivasyonlarla sürekli sahada ve takipçi olmak gerekiyor. Bir birimin bir adımlık müdahalesi belki o ana hitap ediyor ama sonrasında devamına baktığımız zaman eğer süreklilik arz etmiyorsa yeniden başa dönüyoruz.

İnsanların bağımlı olmasını engellemek için bağımlılık yapıcı unsurları insanlardan uzak tutmalıyız, ya da onlara kontrollü olarak farklı ortamlar oluşturmalıyız. Dolayısıyla insanları bağımlılık yapan unsurlarla baş başa bırakmamak ve baş başa kalmasına fırsat vermemek lazım.  Özellikle uyuşturucu hususu derin bir yara. Uyuşturucuyla daha profesyonelce, özellikle sosyal mecralar açısından daha etkin bir şekilde yürütmeliyiz. Eylem tarzımızı sahaya yansıtmamız gerek. Onları kazanmak istiyoruz. Çalışmaların yine aynı hassasiyetle devam edilmesini arzu ediyoruz.”  

METRUK YAPILARI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ

 Uyuşturucu ile mücadelede ”Bilecik göz açtırmıyor” kanaatini oluşturacaklarını ifade eden Vali Şentürk, ”Kırsal alanda, kentlerde, ana güzergahlarda buna fırsat vermeyeceğiz, metruk alanları da boş bırakmayacağız. Uyuşturucu başta olmak üzere sigara ve diğer bağımlılıkların kötü olduğunu, gençler nezdinde özenilecek bir şey olmadığını ortaya koymak zorundayız. Psikolojik algı oluşturacağız. Gençlerimizin ciğerlerini lekelememesi vurgusunu öne çıkaracağız yani bol oksijenli bir hayat ve dumansız bir hayat vurgusunu öne çıkarmalıyız. Bataklık oluşturacak alanları azaltmak önceliklerimizden olacak” diye konuştu.  

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.