Ustalık Bilmiyorsan Ustasına Taş Taşı

Ustalık Bilmiyorsan Ustasına Taş Taşı
REKLAM ALANI
07.07.2021
78
A+
A-

TEKNOFEST ve Pilot Event tarafından organize edilen TEKNOFEST 2021 Türkiye Drone Şampiyonası’nın 1. etap yarış startı Elazığ’da verildi. Etkinlikte konuşan Vali Erkaya Yırık, gençlerin burada yapmış olduğu faaliyeti, “Ustalık bilmiyorsan duvar ustasına taş taşı” benzetmesiyle değerlendirdi.

Yarışa Türkiye’nin dört bir yanından toplamda 32 sporcu katıldı. İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde gerçekleştirilen final yarışının ilk ayağında sporcular kıyasıya yarıştı.

Etkinliğe, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, AK Parti Elazığ milletvekilleri Metin Bulut ile Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, T3 Vakfı Vakıf Müdürü Ömer Kökçam ile sporcular katıldı.

Duvar yapmasını bilmiyorsan duvar ustasına taş taşı” sözleri ile konuşmasına başlayan Vali Yırık, “İşte buradaki gençlerimizin yapmış olduğu faaliyet de budur. Bu çalışmalar neticesinde bu ülkenin milli teknoloji hamlesinin çok güçlü, önemli adımlarını atacak. Dün gıpta ettiğimiz ülkelerdeki çalışmaları bugün bu ülkede son 20 yıldır görmeye başladık. Bu festival dolayısıyla Elazığ’ımızın geçmişinde yaşadığı travmayı atlatma ve normal hayata dönüş noktasındaki katkıları dolayısıyla T3 Vakfı’na teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar inşallah Türkiye’nin Selçuk Bayraktar’larını çoğaltacak. Çünkü hepimiz bu adımları gördüğümüzde hepimize ait bir gururu bizlere yaşattılar” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.