Uşak Valiliği 2022’yi “Aile Yılı” İlan Etti

Uşak Valiliği 2022’yi “Aile Yılı” İlan Etti
Yayınlama: 10.12.2021
A+
A-

“Aile Yılı” ilan edilen 2022 içerisinde yapılacak faaliyet ve etkinliklerin ele alındığı toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, “Aile toplumun temelidir. Geleneklerimizde; insani değerlerin ve kültürün devamını sağlamakta öncü ve belirleyici bir role sahiptir. Eğitimin ailede başladığı düşünüldüğünde değer aktarımı konusunda ailenin önemi açıkça görülmektedir” dedi.

Özmerkez salonunda yapılan toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Mustafa Öntuğ, Vali Yardımcıları Hüseyin Demirbaş, Semih Cembekli, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kılınç ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantı, Proje Koordinatörü Uşak Valiliği Özel Kalem Müdürü Dr. Buğra İnal’ın projenin amacı, gereksinimleri, hedefleri, hedef kitlesi, projeye katma değer katacak faaliyetler, her aya özgü olarak belirlenen temalar ve bu kapsamda yapılacak faaliyetler ile uygulama takvimleri hakkında yaptığı sunumla başladı.

“AİLEYİ AYAKTA TUTAN DEĞERLER CANLI TUTULMALI”

Bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Aile toplumun temelidir. Geleneklerimizde; insani değerlerin ve kültürün devamını sağlamakta öncü ve belirleyici bir role sahiptir. Eğitimin ailede başladığı düşünüldüğünde değer aktarımı konusunda ailenin önemi açıkça görülmektedir.

Günümüzde iletişimsizlik başta olmak üzere bireyselliğin artması sonucu sorumlulukların unutularak; ilgisizlik, ihmal, bilgi ve bilinç düzeyinin düşüklüğü gibi sebeplerle aile içinde birçok sorun yaşandığı bilinmektedir. Aileyi ayakta tutan ve birbirine bağlayan; sevgi, saygı, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi değerlerin güncel metotlar ışığında, aile bireylerine aktarılması bu sorunların çözümüne önemli katkılar sağlamaktadır” diye konuştu.

Aileyi ayakta tutan tüm değerlerin canlı tutulmasının önemine değinen Vali Kocabıyık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplumu aydınlatma görevi ile sosyal sorumluluk bilinci içerisinde hareket eden Valiliğimiz; ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususlarında toplumsal farkındalık oluşturarak, sağlıklı bir toplum için sağlıklı ailelerin var olması için çalışmalarını yürütmektedir. 

Bu kapsamda ‘Uşak Aile Değerleriyle Mutlu’ sloganıyla başlatacağımız bu proje; aileyi ayakta tutan tüm değerlerin canlı tutulması gerektiğini temel ilke edinmiştir. Bu ilke doğrultusunda kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı toplumun her kesiminde aile bilincinin yükseltilmesine yönelik çözüm odaklı bu projenin hem bölgesel hem de ulusal aile sorunlarının çözümüne katkılar sağlayacağı inancındayım.”

2022 yılının Uşak’ta “Aile Yılı” olarak ilan edildiğini belirten Vali Kocabıyık,  “Tüm kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızı da sürece dahil ederek yıl boyunca sürdüreceğimiz faaliyetlerimizin çok değerli ve kıymetli sonuçlara ulaşacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.