Urfa’da Eyyüp Nebi Camisi ve Külliyesi inşa ediliyor

Urfa’da Eyyüp Nebi Camisi ve Külliyesi inşa ediliyor
Yayınlama: 06.04.2019
A+
A-

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Valilik tarafından Viranşehir’de Eyyüp Nebi Camisi ve Külliyesi inşa ediliyor. Belediye Başkanı Çiftçi, İnşa edilecek Cami ve Külliye alanında inecelemelerde bulundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği iş birliği ile yürütülen Eyyüp Nebi Camisi ve Külliyesi alan inceleme programı yapıldı. Programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de katıldı. Programda yaptığı konuşmada gerçekleştirdikleri projelerden bahseden Başkan Çiftçi, “Bu topraklar böyle güzel projeleri hak ediyor. Önemli olan çalışkan ve üretken olmamız” ifadelerini kullandı.

Viranşehir ilçesine bağlı Eyyüp Nebi mahallesinde yer alan, içerisinde Hz. Eyyüp ile eşi Rahime hatun ile Elyasa Peygamberin mezarlarının da yer aldığı ziyaretgaha Eyyüp Nebi Camisi ve Külliyesi yapım incelemesinde bulundu. Alan incelemesine Çiftçi’nin yanı sıra, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Şanlıurfa Jandarma Alay Komutanı Eyüp Sabri Kirişçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Mehmet Akyürek, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Tarihimize yakışan projeler yapmamız lazım

Alan incelemesinde konuşan Başkan Çiftçi, “Peygamberlerin makamlarının bulunduğu mekanlar Müslümanlığa yakışır şekilde olması lazım. Görev süremiz boyunca elimizden geldiğince Eyyüp Nebi’deki parke düzenlemeleri, çevre düzenlenmesi, eğitim alanları ve salonlarını sizlerin hizmetine sunduk. Aşevinin de içinde bulunduğu bir külliyenin temeli atmaktan sizlerin hizmetkarı olmaktan dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Bu topraklar böyle güzel projeleri hak ediyor. Önemli olan çalışkan ve üretken olmamız. Değerlerimize, peygamberlerimize, tarihimize yakışan projeleri yapmamız lazım. Önemli olan başlamaktır” dedi.

Önemli yatırımlar yapılıyor

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, “Viranşehir en iyi hizmetleri hak ediyor. Turizm bölgelerimizin zenginleştirilerek halkın refahına dönüştürülmesi noktasında çok sayıda hizmetler gerçekleştirildi. Kırsal bölgelerde çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için eğitim kampüsleri açtık. Çok büyük yatırımlar ve hizmetler gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetlerde emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize, yerel yöneticilerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.