“Üretken Kadın, Toplumun Temel Taşıdır”

“Üretken Kadın, Toplumun Temel Taşıdır”
Yayınlama: 08.09.2021
A+
A-

Düzce’de düzenlenen ‘Hayata Dokunan İş Kadınları’ panelinde konuşan Vali Cevdet Atay, hayatın her alanında üretkenliği temsil eden kadınların, huzurlu ve sağlıklı toplumun temel taşı olduğunu ifade etti.

Düzce Üniversitesi’ndeki panelde, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, kadınlara verdikleri değeri ve kadının rolünün daha iyi anlaşılması amacıyla bu programı düzenlediklerini söyledi.

TOPLUMUN TEMEL TAŞI KADINLAR…

Düzce Valisi Cevdet Atay, hayatın her alanında sevgi, fedakarlık ve üretkenliği temsil eden kadınların huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşı olduğunu ifade etti. 

Sosyal dinamiğin temel kaynağı olan kadınlara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu ifade eden Vali Atay, Düzce’de kadınların eğitimi ve istihdamı için gerçekleştirdikleri önemli hizmetlerden de bahsederek programa emek veren kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Programın ilk panelisti Düzce Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, “Kadınların Karar Alma Mekanizması” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. 

20 BİN KADIN İÇİN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın önemine vurgu yapan Keşir, kadın istihdamını artırmaya yönelik hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Lseyi yarıda bırakmak zorunda kalan 20 bin kadın için eğitim seferberliği başlattıklarını söyleyen Keşir, bu konuda istikrarlı ve sürdürülebilir olmanın gerekliliğine dikkat çekti.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da kadınlar olarak farklı rollere sahip olduklarını, önyargılar, geleneksel değerler ve günlük yaşamdan kaynaklı engeller sebebiyle kadınların türlü zorluklarından geçtiğini belirtti. 

Program sırasında Vali Cevdet Atay tarafından Düzce’de eğitime önemli katkılar sağlayan Şükran Öney Şenkardeşler’e onur ödülü takdim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.