Üniversiteliler Çaldı, Vali ve Belediye Başkanı Söyledi

Üniversiteliler Çaldı, Vali ve Belediye Başkanı Söyledi
Yayınlama: 14.10.2021
A+
A-

Aksaray’da yükseköğrenim yurdunda kalan üniversite öğrencileri, Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’i konuk etti. Öğrenciler bağlama çalarken, Vali Aydoğdu ile Başkan Dinçer türkü söyledi.

Üniversite öğrencilerinin sosyal medya üzerinden yurda davet ettiği Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve birim amirleriyle öğrencileri ziyaret etti.

Öğrencilerle buluşan Aydoğdu, yurt yemekhanesinde beraberindekilerle sıraya girip, öğrencilerle birlikte yemek yedi.

Aydoğdu ve Dinçer, öğrencilerle bir süre sohbet ederken, çeşitli illerden okul için kente gelen öğrencilerin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZDÜ

Öğrencilerin daha önceki ziyaretinde belirttikleri ulaşım konusundaki taleplerin Aksaray Belediyesi tarafından giderildiğini ifade eden Vali Aydoğdu, öğrencilerin huzur kenti Aksaray’da karşılaştıkları sorun ve eksikliklerle ilgili her zaman iletişim halinde olacaklarını söyledi.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer de gençlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduklarını, yerel yönetim olarak üzerlerine düşeni en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olduklarını kaydetti.

Yurtta kalan öğrencilerin müzik dinletisini ilgiyle izleyerek öğrencilerin uzun hava ve türkülerine eşlik eden Vali Aydoğdu ve Başkan Dinçer, Aksaray üniversitesi’nin farklı bölümlerinde okuyan gençleri alkışlayarak tebrik etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.