Ev Bulamayan Öğrencileri Valilik Misafir Ediyor

Ev Bulamayan Öğrencileri Valilik Misafir Ediyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.09.2021
89
A+
A-

Ordu Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanarak kayıt yaptıran öğrencilerin barınma konusunda yaşadığı sorunlar için girişimde bulundu. Yurt çıkmayan ya da ev bulamayan üniversite öğrencileri, valiliğin kiraladığı otellerde misafir ediliyor.

Eğitim için kente gelen ve kalacak yeri olmayan öğrenciler, Ordu Valiliği’ne başvurarak, otellerde misafir edilmeye başlandı. 

Vali Tuncay Sonel, kalacak yeri olmayan öğrencilerin geçici süre otellerde konuk edileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Ordu’muza, ülkemizin çeşitli illerinden üniversite için gençlerimiz gelmekte bugünlerde. Yurt çıkmayanlar var, ev bulamayanlar var. Biz de Ordu Valiliği olarak otellerimizle anlaştık, öğrencilerimize ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz. 

“ONLAR BİZİM MİSAFİRİMİZ”

Valiliğimizin hemen girişinde yer alan ‘Açık Kapı’ ofisimizde öğrencilerimiz karşılanıyor. Yurt çıkmayan ya da ev bulamayan öğrencilerimiz otellerimizde ağırlanıyor. Akşam yemeği kendilerine ikram ediliyor. 

Devletimizin şefkati ve merhameti genç kardeşlerimize gösteriliyor. Onlar bizim misafirimiz. Yurt çıkıncaya kadar ya da ev buluncaya kadar valiliğimizin misafiri olarak temiz ve salgın şartlarına uygun, sağlıklı bir ortamda vakitlerini geçiriyorlar.” 

“ORDU VALİLİĞİ SAĞ OLSUN”

Ordu Üniversitesi’ni kazanan Rahmi Palancı’nın velisi, İzmir’den geldiklerini belirterek, “Ordu Üniversitesi’ni kazanan oğlumu yurda yerleştirmek üzere dün İzmir’den yola çıktık, sabah saatlerinde Ordu’ya geldik. Yurt da çıkmadığı için özel öğrenci yurtlarını aradık ancak boş yer bulamadık. Son çare valiliğe geldik. Ordu Valiliği sağ olsun bize yardımcı oldu ve bize kalacak yer gösterdi. Ordu Valisi’ne teşekkür ediyorum. Verilen bu hizmetten çok memnun kaldık” dedi.

Rize’den Ordu’ya gelen öğrenci Elif Dayan da verilen hizmetten memnun olduğunu dile getirerek, “Barınma sorunu yaşadım. Yurtlarda şu an yer yok. Sorunumuzu iletmek üzere sayın valimize ulaştık. Sağ olsun ilgilendiler, bu oteli ayarlamışlar. Öğrenci belgemle birlikte burada misafir edileceğim. Bu hizmetten dolayı Ordu Valisi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.