Ümit Özdağ Sosyal Medya Kurbanı mı?

Ümit Özdağ Sosyal Medya Kurbanı mı?
REKLAM ALANI
17.07.2022
15
A+
A-

Sosyal medyada paylaşılan bazı görünteleri alıntılayarak paylaşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Başakşehir’de bir havuzdaki kazların Suriyeliler tarafından çalındığı ve akşam yemeği olacağı yönündeki iddialara ilişkin paylaşımlarına ilişkin emniyetten açıklama geldi.

Bazı sosyal medya platformlarında, Başakşehir ilçesi Bahçeşehir Mahallesi’ndeki bir parkta 2 kadının gölette yüzen kazları çantalarına koyarak çaldıkları yönünde görüntüler paylaşılması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı.

Emniyet ekiplerinin parkın güvenliğinden sorumlu personel ile yaptığı görüşmede, söz konusu kazların kadınlara ait olduğu belirlendi. Kazları gölete bırakmak isteyen kadınlara güvenlik görevlilerinin engel olması üzerine, bu kişilerin kazları tekrar yanlarına alarak parktan ayrıldıkları anlaşıldı.

Sosyal medyadaki bu paylaşıma, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da alıntılayarak paylaşıp iştirak etti. 

Ümit Özdağ, “Bahçeşehir de gölette 2 kazı çantalarına atan Suriyeliler muhtemelen akşama pişirip yerler” paylaşımını kendisi de paylaşarak, “İnanmak zor ancak oluyor bunlar. Uyum, birlikte yaşam, entegrasyon vs. Mümkün değil” ifadeleriyle değerlendirdi.

Özdağ, daha önce de yine sosyal medyada tartışma oluşturan çok sayıda paylaşımı dolayısıyla devletin resmi kurumlarınca gerçekler açıklanarak iddialarının doğru olmadığı yönünde yalanlanmıştı.

Hatay Valiliği, İçişleri Bakanlığı, İdaresi Başkanlığı, Balıkesir Kongresi’ne ilişkin valilik bilgilendirmesi, bugüne kadar Ümit Özdağ’ın resmi makamlarca yapılan açıklamalar yanlış yönlendirildiğine ilişkin kanıları ortaya koydu.

Sosyal medya doğru kullanıldığında, gelişmek isteyen insanlar adına çok yararlı olabilir. Ancak bazı sahte hesap ve amacı doğruluk olmayan sistemlerin ağındaki kullanıcılar, herkesi kendi düşüncesine de alet edebilir. 

Acaba Ümit Özdağ, Suriyeli karşıtlığı konusundaki hassasiyeti konusunda, bu yöndeki her paylaşıma itibar ederek sahte hesapların paylaştığı asılsız söylentilerin tuzağına mı düştü? 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.