Ülkenin Kaderini Değiştiren Şehit Halisdemir Yad Edildi

Ülkenin Kaderini Değiştiren Şehit Halisdemir Yad Edildi
REKLAM ALANI
16.07.2021
68
A+
A-

Niğde’de FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Ankara’daki Ğzel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in kabri başında tçren düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Ömer Halisdemir Meydanı’ndan başlayarak Çukurkuyu beldesine kadar Motosikletli Anma Sürüşü gerçekleştirildi.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir de motosikletle şehidin kabrine gelerek okunan Kur’an-ı Kerim’i dinledi, dua okudu, mezara gül ve karanfil bıraktı, şehidin ağabeyi Doğan Halisdemir ile görüştü.

Vali Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak adına şehitleri rahmetle, şükranla anmak için geldiklerini söyledi.

“ÜLKEMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ”

Özellikle şehit Ömer Halisdemir’in o gece yaptığı kahramanlığı, gösterdiği cesareti herkesin bildiğini belirten Şimşek, şunları kaydetti:

“Şehit Ömer Halisdemir, hem darbenin seyrini değiştirdi hem de o gecenin sembol isimlerinden biri oldu. Bir anlamda da ülkemizin kaderini değiştirdi. Kendisini rahmetle, şükranla anıyorum. İnanıyorum ki bu topraklardan gerektiği zaman bu vatan için bu millet için bu bayrak için kendini seve seve feda edebilecek nice kahramanlar çıkacaktır. Tekrar Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.