Tuzcu Baba’nın Kabrinin Etrafı Düzenlenecek

Tuzcu Baba’nın Kabrinin Etrafı Düzenlenecek
REKLAM ALANI
11.08.2021
74
A+
A-

Bursa’da Tuz Pazarı bölgesinde yer alan Tuzcu Baba’nın kabrinde çekilen fotoğrafın ardından, Bursa Valisi Yakup Canbolat görevlileri harekete geçirdi. Tuz Pazarı Camii’ne gelen görevliler, kabin ve tabelaları kaldırdı.

Fatih Sultan Mehmed Han’ın Fetih Ordusu’nda bulunan ve gerçek ismi Halid Efendi olan Tuzcu Baba’ya ait olduğu iddia edilen mezarın umumi tuvaletin hemen yanı başında olması, sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından eleştirildi.

Tuz Pazarı Camii cemaati ve esnafın kullandığı tuvaletin kapatılmaması gerektiğini belirten dükkan sahipleri ise “Burası harabe hâldeydi. Burayı bizler ve belediye derleyip toparladık. Görevlisi de buraya çiçek gibi bakıyor. Türbenin yanından geçenler dua ediyor. Yani burada bu tuvaletlerin bir zararı olduğunu düşünmüyoruz” görüşünü savundular.

Sosyal medyadaki paylaşım üzerine harekete geçen Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Yetkilileri harekete geçirdim. Konuyu her yönüyle inceliyoruz, inceleme sonucu gereği yapılacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.