“Türkiye’nin Yürüyüşüne En Büyük Katkı Verecek İllerden Biri Sakarya’dır”

“Türkiye’nin Yürüyüşüne En Büyük Katkı Verecek İllerden Biri Sakarya’dır”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.01.2022
44
A+
A-

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’nın en önemli özelliğinin birlik beraberliği ve kadirşinaslığı olduğunu belirterek, “Türkiye’nin yürüyüşüne en büyük katkı verecek illerden biri Sakarya’dır” dedi.

Sakarya’da üç ilçeyi birbirine bağlayan ve kent trafiğinin önlenmesi amacıyla 40 milyon liralık yatırımla yapımı tamamlanan SGK Köprülü Kavşağı, AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş’un katıldığı törenle açıldı.

Adapazarı, Erenler ve Serdivan ilçelerini birbirine bağlayan 22 metre eni, 33 metre açıklığa sahip Sakarya SGK Köprülü Kavşağı ile bölgede ulaşımın kesintisiz olarak sağlanması amaçlanıyor.

Kaldırım, açılışta, Türkiye’nin yürüyüşüne en büyük katkıyı verecek kentlerden birinin de Sakarya olacağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi hizmetleriyle belediyecilik örneği sergilediğini vurgulayan Kaldırım, şöyle konuştu:

“Yaptığı çalışmalarla açılışlara yetişemiyoruz. Kendisini tebrik ediyorum. Sakarya’nın en önemli özelliği birlik beraberliği ve kadirşinaslığıdır. Potansiyeli çok yüksek bir şehirdir. 

“SAKARYA, BU YÜRÜYÜŞE DESTEK VERECEK”

Ülkemizin büyük bir yürüyüşü, dünyada daha iyi noktalara ulaşma hedefi var. İnşallah Sakaryamız bu büyük yürüyüşe desteğini her geçen gün artırarak devam edecektir. Bu projenin şehrimize hayırlı olmasını diliyor ve vatandaşlarımızın güle güle kullanmasını temenni ediyorum.”

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de Sakarya SGK Köprülü Kavşak projesinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kent adına çok önemli bir projenin açılışını yapıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Atabek, şunları söyledi:

“AK Parti belediyeciliği tam olarak böyle. Hamdolsun her hizmette göğsümüz kabarıyor. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri asla unutmadık, şehrimiz için milletvekillerimize projelerimize ne kadar katkı sağlayabileceğimizi düşündük. CHP belediyeciliğinin İstanbul’da nasıl sınıfta kaldığını görüyoruz. Günün sonunda vatandaşlarımızın çile çektiğini görünce ciddi üzüntü yaşadık. Şehrimizde de kar yağışı yaşandı fakat biz burada başarılı bir şekilde süreci tamamladık. Gözünüz arkada kalmasın.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise Sakarya halkına SGK Köprülü Kavşak projesinin hayırlı olmasını diledi.

“VATANDAŞLARIN, YAŞAM STANDARDINI YÜKSELTİYORUZ”

Yüce, “Halihazırda çalışmaları devam eden Acil Durum Hastanesine alternatif bir güzergah oluşturuyoruz. Duble olarak yapacağımız yeni alternatif güzergah ile hemşerilerimiz kolaylıkla hastaneye ulaşabilecekler.” dedi.

Çalışma anlayışlarının vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik olduğunu aktaran Yüce, projeleri ve çalışmalarını, bu prensibe uygun olarak hayata geçirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Hasan Başiş’in yaptığı duanın ardından açılış kurdelesi kesildi.

Açılışa, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, bürokratlar, vatandaşlar ve davetliler katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.