Türkiye’nin İlk Savunma Sanayi Lisesi Öğrencilerini Bekliyor

Türkiye’nin İlk Savunma Sanayi Lisesi Öğrencilerini Bekliyor
REKLAM ALANI
09.07.2021
116
A+
A-

İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şile Belediyesi ve Repkon Makina A.Ş. ile imzalanan protokol kapsamında; Türkiye’nin ilk savunma sanayi meslek lisesi “Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi MTAL” öğrencilerini bekliyor.

Türkiye’deki ilk Savunma Sanayş Lisesi olacak olan Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2021 eğitim öğretim yılında öğrenci alınımına başlayacak. Öğrenciler LGS sınav puanlarına göre okula yerleştirilecek. Hazırlık sınıfı dahil 5 yıl eğitim süresi olan okulun hedefi kamu ve özel sektör iş birliği sağlamak.

Savunma sanayiine teknik eleman yetiştiren okulu tercih edilen bir okul hâline getirerek en parlak ve istekli öğrencileri yerleştirmeyi önemseyen okul, öğrencileri çağın ve kendilerini gelecekte bekleyen şartların gerektirdiği niteliklerle donatmayı amaçlıyor.

Öğrencilerin LGS sonuçlarına göre yerleştiği okul eğitim süresi İngilizce hazırlık sınıfı ile beraber beş yıl. Hazırlık sınıfları 15’er kişilik dört sınıftan oluşacak olan okula toplam 60 öğrenci alınacak. Savunma sanayisi alanında sektörün ihtiyacına yönelik donanımlı insan gücü yetiştiren okulda makina ve tasarım teknolojileri, savunma mekanik sistemleri, endüstriyel otomasyon teknolojileri alanlarında eğitim verilecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.