Türkiye Yanıyor Bugün Piknik Günü mü?

Türkiye Yanıyor Bugün Piknik Günü mü?
REKLAM ALANI
05.08.2021
64
A+
A-

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Türkiye yanarken, ormanlarda mangal ve piknik ateşi yakılması yasağının kaldırılmasını isteyen vatandaşlara sert tepki gösterdi.

Kocaeli Sanayi Odası’nda düzenlenen programa katılan Vali Seddar Yavuz, bazı kentlerde devam eden orman yangınları nedeniyle Kocaeli’de alınan ormanlara giriş yasağını değerlendirdi.

Mangal konusunda çok sayıda mesaj aldığını belirten Vali Yavuz, halkı sağduyulu olmaya davet ettiğini söyledi.

Orman yangınları konusunda son derece hassas olduğunu belirten Vali Yavuz, şöyle konuştu:

VALİ YAVUZ’DAN SERT TEPKİ!

“Hava sıcaklıkları çok yüksek. Dolayısıyla işimize iyi çalışıyoruz ama bu sadece benim çalışmamla sizin hassasiyetinizle olacak bir iş değil. Toplumun tüm kesimlerinin yardım etmesi lazım. 

Ya diyorlar ki ‘Ben nerede piknik yapacağım, ben nerede mangal yapacağım?’. Yani 3 gün mangal yapmayıversen ne olur? Bana özelden gelen mesajları görseniz, yazılanları bir görseniz. Mangal Allah mangal, piknik Allah piknik. 

Diyorum ki kardeşim Türkiye yanıyor, bugün piknik günü mü? Orada canlar yok oluyor, külleniyor. Şimdi bir kısım insanlar hissetmiyor bunu, çünkü onların uzağında bir yangın. Yangına bir gidin, yangını bir görün, içinde bir bulunun, ondan sonra bir daha oturup konuşmamız lazım; ama bu böyle olmaz, hayatında hiç orman yangını görmemiş, hiç yangınla mücadele etmemiş insan şimdi oturuyor, bize ‘Mangal yakacağım’ diyor. Mangalı yakmayıver kardeşim, bir hafta da yakmayıver.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.