“Türkiye, Bu Coğrafyada Güneş Gibi Parlıyor”

“Türkiye, Bu Coğrafyada Güneş Gibi Parlıyor”
REKLAM ALANI
06.08.2022
26
A+
A-

Van’ın Tuşba ilçesindeki Ayanis sahilinde düzenlenen kadınlar plajı, törenle hizmete sunuldu. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Türkiye bulunduğu coğrafyasında bir güneş gibi parladığını belirterek, “Ben Van’ı da öyle hayal ediyorum. Van Gölü aslında bir deniz gibi. Van ileride güneş gibi parlayan Türkiye’de bir yıldız gibi ışık saçacak. Bir ticaret, lojistik merkezi, eğitim, moda, tarım yani hayatın, yaşamın bir merkezi olacak.” dedi.

Tuşba Belediyesi tarafından yapılan plajın açılış programına katılan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda Van’da başarılı bir portre çizdiklerini söyledi.

Fotoğraf bilgisi: Van’ın Tuşba ilçesindeki Ayanis sahilinde düzenlenen kadınlar plajı, törenle hizmete sunuldu. Vali Ozan Balcı, programa katılarak konuşma yaptı.

Hep birlikte Van’da eğitimden sağlığa, sosyal politikalardan kültür ve turizme, ulaşımdan iletişime, kırsal altyapıdan tarıma her alanda halkın huzuruna, refahına katkı sağlayacaklarını belirten Balcı, şöyle konuştu:

“Türkiye bu coğrafyada bir güneş gibi parlıyor. Ben Van’ı da öyle hayal ediyorum. Van Gölü aslında bir deniz gibi. Van ileride güneş gibi parlayan Türkiye’de bir yıldız gibi ışık saçacak. Bir ticaret, lojistik merkezi, eğitim, moda, tarım yani hayatın, yaşamın bir merkezi olacak.”

İNSANA HİZMET…

Törene katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise AK Partili belediyelerin her zaman ve her yerde eser ve hizmet siyasetiyle hareket ettiğini kaydetti.

Hizmet üretirken asla bahanelerin arkasında sığınmadıklarını aktaran Özhaseki, “Marifet ve hüner, bir şehri inşa ve ihya etmektir. Bunda da amaç halkın mutluluğunu savunmaktır. Bizim belediyecilikte amacımız budur.” dedi.

Fotoğraf bilgisi: Van’ın Tuşba ilçesindeki Ayanis sahilinde düzenlenen kadınlar plajı, törenle hizmete sunuldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, programa katılarak konuşma yaptı.

AK Parti belediyeciliği olarak her yerde üç temel prensip üzerine hareket ettiklerini anlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Birincisi insanımıza hizmet etmek istiyoruz. Asla kimsenin dinine, mezhebine, ırkına bakmayız. Amacımız tamamen hizmet. Gece gündüz, mazeret üretmeden, ‘Paramız vardı, yoktu, azdı’ demeden hizmet edeceğiz. İkincisi de çevrecilik. Allah ne yarattıysa hepsine merhametle yaklaşacağız çünkü Allah bu dünyayı bir denge üzerine yaratmış. O dengeyi insanoğlu bozduğu zaman zaten felaketler karşısına geliyor. Biz çevreci olacağız, çevreye saygı duyacağız ve asla AK Parti belediyeleri çevrecilikten taviz vermeyecek. Son olarak tevazu. Büyük devasa işleri yapabiliriz fakat bunları yaparken bir havaya girmeyeceğiz. Birinin derdi varsa çare olmak için sonuna kadar gayret etmeliyiz. Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Kibir insanoğluna yakışmaz. Tevazu birinci vasfımız olmalı.”

Fotoğraf bilgisi: Van’ın Tuşba ilçesindeki Ayanis sahilinde düzenlenen kadınlar plajı, törenle hizmete sunuldu.

“TERÖR, VAN GÖLÜ İÇİN TURİZMDE GECİKMEYE SEBEP OLDU” 

Van Gölü’nün turizmde hak ettiği değeri görmediğini söyleyen AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal da “Geçmişte yaşanan terör olayları, salgın nedeniyle Van Gölü’nde turizmde bir gecikme oldu. Bunları en kısa zamanda geri kazanacağımıza inanıyorum. Önceki yıllarda otelcilerimizin, sanayicimizin, esnafımızın sıkıntıları bizi üzüyordu. Bugün bunları aşacağımıza inanıyoruz. Van’ı turizmde hak ettiği yere getireceğimize de inanıyoruz.” diye konuştu.

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ise kadınlar plajında 22 bin metrekare piknik alanı, 2 kattan oluşan sosyal tesis ile birlikte market, lavabo, su deposu, çocuk parkları ve ibadet alanının bulunduğunu aktardı.

Akman, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı aşkla ilçe için canla başla çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, sanayi ve turizm ilçesi olan Tuşba’da böyle güzel tesislerin inşa edilmesinin çok önemli olduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından plajın açılışını yapan Özhaseki ve beraberindekiler, vatandaşlara aşure dağıttı.

Programa, AK Parti Van Milletvekilleri Abdulahat Arvas, Osman Nuri Gülaçar, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva ve kurum amirleri katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.