Turkİdare Haber Dergimizde Bu Ay

Turkİdare Haber Dergimizde Bu Ay
REKLAM ALANI
08.08.2021
521
A+
A-

Kapak konusunda Mardin ili Kızıltepe ilçemizde yapılan projeleri öne çıkardığımız sayımızda bir birinden dikkat çeken konuları sizler için hazırladık.

EDİTÖRDEN

Ciğerlerimiz yakılıyor,

Farklı bölgelerde aynı anda başlayan yangınların tesadüf olması mümkün değil. Çıkarılmak istenen kaosun bir parçası olduğu aşikar.

O nedenle Türkidare olarak bizlerde elimizden geldiğince gelecek nesillere emanet etmek için çeşitli illerimizde Mülki İdare Amirleri Hatıra Ormanı oluşturmak için çeşitli görüşmelere başladık. Yakın zamanda hem sosyal medya hesaplarımızdan hem www.turkidare.net web sitemizden duyuracağımız detaylara bir sonraki sayımızda yer vereceğiz.

**

Bu ayki sayımızda Mardin ili Kızıltepe ilçemizi kapak konusu olarak ele aldık. Yıllardır bölgeye ve ilçeye gelip gitmemize rağmen bazı bilgileri ilk defa duyduk. Ortadoğu’nun en büyük Hububat Merkezi olması bunlardan bir tanesi. Kaymakam / Belediye Başkan V. Hüseyin Çam ile yaptığımız röportaj sonunda Çukur öncesi ve sonrası olarak Kızıltepe’yi iki zamana ayırırsak geleceğe daha umutlu bakmamız gerektiğini fark ettik.

Kültür Sanat olarak dizilerin aranan karakteri Bahadır Yenişehirlioğlu ile hem kişiliği hem sanata farklı bakışını konuştuk. Pause 2020 Sinema Filmi ile piyasada ezberlenen senaryoların dışına çıkan senarist ve yönetmen Caner Gül ile filmin teması üzerine fikirleştik.

Dünyayı saran Pandemi ile sık sık gündeme gelen boşanma haberlerini mercek altına aldık. Boşanmaların sebebi, çocuklar nasıl mağdur ediliyor, nafaka haksızlığı var mı gibi sorularımızı Avukat Simge Kartal’a sorduk.

Her sayımızın demirbaşı olan Mülki İdare Haberlerimize elbette yer verdik. Bir sonraki sayımızda buluşmanın heyecanı ile..

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.