Türk Vatandaş Aşıya Doyamadı Rekor Kırdı

Türk Vatandaş Aşıya Doyamadı Rekor Kırdı
Yayınlama: 11.09.2021
A+
A-

Aşı olmanın önemine ilişkin yoğun bir çalışma sürdürülürken, bazı vatandaşlar da aşıya olumsuz pencereden bakıyor. Bu ikilem sürerken bir Türk vatandaşı, 4 kez Türkiye’de iki kez ise Almanya’da Kovid-19 aşısı olarak bir rekora imza attı.

Pandeminin kontrol altına alınmasında adeta kilit rol oynayan aşılar, her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor olsa da aşıyı tercih etmeyerek, karşısında olan büyük bir kitle de halen mevcut.

Aşıya karşı olanlar, aşıların içinde çiplerin bulunduğunu, bu yöntem ile insanların özgürlüğünün kısıtlandığını savunarak, ısrarla aşı olmayı reddediyor.

YANA YAKILA BİONTECH’İ ARADI

Türk vatandaşı Erkan Mısırlı ise aşı olma konusunda adeta bir rekora imza attı. İki kez Almanya’da, 4 kere de Türkiye’de aşı olan Mısırlı, Sinovac, AstraZeneca, Moderna ve sonunda BioNTech aşıları oldu.

Erkan Mısırlı, aşı serüvenine ilişkin, şu bilgileri verdi:

“Türkiye’de bu yılın şubat ve nisan aylarında iki kez Çin aşısı oldum. Ancak bu aşı Avrupa’da kabul edilmiyor. Almanya’ya giderken test yaptırmak zorunlu. İlk zamanlar Türkiye’de BioNTech olmadığı için Almanya’ya giderek orada aşı olmaya karar verdim. 

Orada tercih hakkı olmadığı için AstraZeneca aşısı yaptılar. 2 ay sonrasına ikinci aşı randevusu verdiler. Vakti gelince Almanya’daki ikinci aşı randevusuna giderek toplamda 4’üncü korona virüs aşısını oldum. O gün BioNTech yok diye Moderna aşısı yaptılar. Ama benim aklım hep BioNTech aşısındaydı. Aşı olup Türkiye’ye gelince burada BioNTech aşısı çıktı, onu da geçen ağustos ayında oldum etti 5. Şimdi de Türkiye’de imkân çıkınca BioNTech’in ikinci doz aşısını oldum. Bunun birlikte etti 6. Biraz aşı kokteyli gibi oldu, fakat koruyucu etkisine güveniyorum. Sanırım artık her yıl düzenli olduğum grip aşısına gerek kalmadı.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.