Tuhaf bir yangın olayı

Tuhaf bir yangın olayı
Yayınlama: 19.10.2019
A+
A-

Beyyazı beldesine bağlı olan Atatürk Mahallesi’nde yaşayan  Gümüştaş ailesinin peşini yangın bırakmadı. Son 1 ayda kaldıkları 3 evde ve 1 köy odasında elektrik kontağından çıktığı öne sürülen yangınların ardından Gümüştaş ailesi, belediyeye başvurdu.

Başvuru sonrası, valilik ve belde belediyesi tarafından mağdur aileye, iki konteyner verildi ve bir parka yerleştirildi. 10 gündür konteynerde kalan ailenin babası Fehmi Gümüştaş gazetecilere açıklama yaptı. Gümüştaş, yangınların nedenini araştırıldığını söylerken, akrabalarının ve komşularının sayesinde ayakta durabildiklerini belirtti.

Gümüştaş açıklamasının devamında, “İlk önce mutfakta çıkan yangını söndürdük. Ertesi gün sabah saatlerinde gelinin yatak odasında çok büyük yangın çıktı. Orayı da söndürdük. En son iki odamız kalmıştı. Ora da yandı ve evimiz tamamen kül oldu. Daha sonra nerede kalacağız diye düşünmeye başladık? Evsiz kalınca, yeğenim bize acıdı. Evini bize kiraladı. Eve yerleştikten 2-3 gün sonra o evin de prizleri yanmaya başladı. Biz de evin elektriklerini tamamen kestik.” ifadelerine yer verdi.

Gündüzleri kız kardeşinin evinde kalan, gece ise kiraladıkları eve giden ailenin, gece kaldığı evde de yangın çıktı. Çatıda çıkan yangını zor söndürdüklerini söyleyen Gümüştaş, bu yangından 2 saat sonra durdukları kız kardeşinin evinin de yanmaya başladığını söyledi. Bu yangınlardan sonra eşinin kardeşinin evine gittiklerini belirten Gümüştaş burada da yangın çıktığını ifade etti ve “Ne yapacağımızı şaşırdık?” dedi.

BELEDİYE YANGINA KARŞI ÖNLEM ALDI

Konteynerlerde yaşamaya başlayan aile için belediye önlem aldı. Yangın çıkma olasılığına karşı belediye ekipleri konteynerlerin etrafına asfalt döktü ve yangın musluğu yaptı. Gümüştaş, yangın çıkarsa musluk ile yangına müdahale edebileceklerini söyledi ve “Toplamda, son bir ayda kaldığımız 3 ev ile bir köy odasında yangın çıktı. Yine, ev yangınlarının dışında gelinimizin kıyafetleri ile kullandığımız eşyalar da yanıyor. Az önce de gördünüz gelinimizin şalvarı yandı. Durup dururken bir anda elbisesinin bir tarafı yanmaya başlıyor.” ifadelerini kullandı.

Beyyazı Belediye Başkanı Asım Altıntaş ise ilk yangında elektrik tesisatından şüphelendiklerini ancak sonraki yangınların ardından aileye tedbir almak zorunda kaldıklarını anlatarak, valiliğin talimatıyla aileye gerekli yardımların yapıldığını aktardı.

Ailenin İstanbul’daki bir metafizik uzmanından destek aldığını dile getiren Altıntaş, belediyenin aileye her konuda yardımcı olmaya çalıştığını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.