“Trafik Duyarlılığı” İçin Vali Hacıbektaşoğlu’ndan Sürücülere Uyarı

“Trafik Duyarlılığı” İçin Vali Hacıbektaşoğlu’ndan Sürücülere Uyarı
REKLAM ALANI
27.09.2022
4
A+
A-

Siirt’te, “Hızını azalt ömrünü uzat” sloganıyla gerçekleştirilen trafik uygulamasında, hız sınırını aşan sürücülere trafik kazalarıyla ilgili kamu spotu izletildi. Vali Osman Hacıbektaşoğlu, uygulamada durdurulan sürücüleri trafik güvenliği konusunda uyardı.

İl Jandarma Komutanlığınca Kurtalan kara yolundaki kontrol noktasında yapılan uygulamada, durdurulan sürücülere trafik güvenliği hakkında bilgi verildi.

Uygulamaya katılan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, ekiplerle sürücülere emniyet kemeri takmaları ve hız yapmamaları konusunda uyarıda bulunarak, trafik kuralları ile ilgili broşür dağıttı.

Kurallara uyan sürücülere çeşitli hediyelerin verildiği uygulamada, hız sınırını aşan sürücülere ise trafik kazalarıyla ilgili 2 dakikalık kamu spotu izletildi.

Siirt’te, “Hızını azalt ömrünü uzat” sloganıyla gerçekleştirilen trafik uygulamasında, hız sınırını aşan sürücülere trafik kazalarıyla ilgili kamu spotu izletildi. Vali Osman Hacıbektaşoğlu (sağ ön) ekiplerle uygulamaya katıldı. ( Mehmet Niyazi Deniz – Anadolu Ajansı )

Sürücülerden Murat Polat, gazetecilere, uygulamanın çok yararlı olduğunu söyledi.

Jandarmanın bu uygulamasının daha da yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden Polat, “Fark etmeden hız sınırını aştım. İzletilen kamu spotunda araçların hızına göre kaza oranının arttığını ve insanlarda büyük bir etki oluşturduğunu gördüm. Bundan sonra daha dikkatli olacağım.” dedi.

Yunus Emre Alataş da uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Günlük hayatta fark etmeyerek hız yapıyoruz. Jandarmaya hız yapmamamız için yaptığı bu hatırlatmadan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.