Tosya Kaymakamı Pişkin, öğrencilerle buluştu

Tosya Kaymakamı Pişkin, öğrencilerle buluştu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.04.2019
254
A+
A-

Kaymakam Deniz Pişkin, Atatürk İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle birlikte kitap okuyan Kaymakam Pişkin, “Çocuklarımıza kitap okumayı sevdirebilirsek, yaşayabilecekleri olumlu veya olumsuz olaylar karşısında sağlıklı kararlar alabilmelerine imkan sağlarız” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Tosya ilçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Atatürk İlkokulunda öğrencilerle bir araya gelerek, onlarla 20 dakika kitap okudu, sohbet etti. Pişkin, “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” ve “Okuyan Bir Tosya Hayalim Var” kampanyalarını başlattığını hatırlattı.

Kitap okuma alışkanlığı ile sağlıklı kararlar alabilirler

Çocukların okuma alışkanlığı kazanmasının kelime haznesi ve düşünme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayacağını vurgulayan Pişkin, “Kitap okumak zihin gelişimine çok büyük katkı sağlamasının yanında insanı doğru yola yönlendirerek zararlı alışkanlıklardan korur. Çocuklarımıza kitap okumayı sevdirebilirsek, gelecekte karşılarına çıkabilecek engelleri kolayca aşabilmelerine, yaşayabilecekleri olumlu veya olumsuz olaylar karşısında sağlıklı kararlar alabilmelerine imkan sağlarız.” dedi.

Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.