“Toplumun Çevre Bilincini Güçlendirmemiz Gerekiyor”

“Toplumun Çevre Bilincini Güçlendirmemiz Gerekiyor”
Yayınlama: 08.01.2022
A+
A-

Bilecik Kent Ormanı’nda çevre bilinci farkındalığını oluşturmak için temizlik yapıldı. Vali Kemal Kızılkaya, “Öncelikle çocuklarımız başta olma üzere toplumun bütün kesimlerine çevreyi temiz tutma anlamındaki bu bilinci güçlendirmemiz gerekiyor. Bugünkü faaliyetin temel amacı bu” diye konuştu.

Kent Ormanı’nda çevre gönüllüsü öğrenci, kamu görevlileri ve vatandaşlarla birlikte gerçekleştirilen çevre temizliğinde yüzlerce poşet çöp toplandı.

Etkinlikte konuşan Vali Kızılkaya, “Çevremizi temiz tutmamız lazım. Tabi öncelikle bize düşen görev çevremizi kirletmemek. Biz öncelikle çocuklarımız başta olma üzere toplumun bütün kesimlerine çevreyi temiz tutma anlamındaki bu bilinci güçlendirmemiz gerekiyor. Bugünkü faaliyetin temel amacı bu olsa gerek diye düşünüyorum. Tabi onunla birlikte çevremizi temiz tutmak için temizlemeyle ilgili bireysel sorumluluğumuzu hatırlatmak. Bu anlamda gerçekten bugün yapılan faaliyetin çok faydalı ve Bilecik için güzel bir hareket olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Toplanan çöpler, çöp kamyonlarına yüklenerek, atık tesislerine götürüldü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.