Teröre ‘Pençe’ vurduk

Teröre ‘Pençe’ vurduk
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.04.2019
253
A+
A-

Milli Savunma Bakanı Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütlerine karşı azim ve kararlılıkla operasyonlarını sürdürdüğünü dile getirdi. Akar, Geçtiğimiz hafta Pençe Harekatı kapsamında terör örgütüne büyük darbe vurulduğunu ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen, “Pilotaj Eğitimi Bröve ve Diploma Töreni”nde konuştu. Sınırlarımızdaki istikrarsızlık ve çatışmaların altını çizerek silahlı kuvvetler olarak her zamandakinden daha güçlü olmak zorundayız şeklinde konuştu. Akar, terör örgütlerine karşı yapılan operasyonların hız kesmeden sürdüğünü belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde pilotların yerinin çok önemli olduğunu dile getiren Akar, “Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ortaya çıkan durumda pilot ihtiyacımızın karşılanması Hava Kuvvetlerimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin önemli bir faaliyet sahası olmuştur.” İfadelerini kullandı.

Çalışmaların ardından önemli gelişmelerin sağlandığını belirten Akar, bugün de pilotluk eğitimini tamamlayan 43 kişinin görevlerinin başına gönderildiğini dile getirdi.

Azim ve kararlılıkla mücadeleye devam

Akar, Türkiye’nin çevresindeki istikrarsızlık ve çatışmalara dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Silahlı kuvvetler olarak her zamandakinden daha güçlü, her zamankinden daha hazırlıklı olma mecburiyetimiz var. Bunun için TSK olarak elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Bizlere ne düşerse bundan önce olduğu gibi bundan sonra da azim ve kararlılık içinde olacağız.”

Terör örgütüne büyük darbe vurduk

Hulusi Akar, terörle mücadeleye değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisine verilen görevleri bugüne kadar yaptı bundan sonra da yapmaya devam edecek. TSK gece-gündüz demeden, karda, kışta, kıyamette, karada, denizde, havada gerçekten kutsal vatan görevini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Hava Kuvvetlerimiz gerçekten dünden çok daha azimli, kararlı bir şekilde azalan bazı sayılara rağmen büyük bir fedakarlık, kahramanlık göstererek vatanın ve milletin güvenliğinin sağlanmasında çalışmalarını sürdürüyor. Pençe Harekatı devam ederken geçen hafta büyük bir operasyonu gerçekleştirdi, terör örgütüne büyük darbe vurdu. Bugüne kadar bu operasyonlarda görev alan pilotlarımıza, onların komutanlarına ve Hava Kuvvetleri Komutanı’na bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyor, kendilerini en samimi duygularla kutluyorum.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.