“Terör, Hakkari’nin Gündeminden Çıkıyor”

“Terör, Hakkari’nin Gündeminden Çıkıyor”
REKLAM ALANI
07.01.2022
52
A+
A-

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, “Terörle mücadelede, uyuşturucu ve asayişte inanılmaz bir fark var. Artık terör Hakkari’nin gündeminde çıkıyor” dedi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Akbıyık, 2021 yılını değerlendirdi.

Vali Akbıyık, hükümetin Hakkari’ye büyük önem verdiğini ifade ederek, önceki yıllara oranla terörle mücadele, uyuşturucu ve asayiş olaylarında inanılmaz bir fark olduğunu söyledi. 

Akbıyık, “Artık terör Hakkari’nin gündeminde çıkıyor. Gündemimiz de sadece sınır ötesinde meydana gelen olaylar kalıyor. Teröristler bitme noktasında. Artık terör eylemleri yok derecede. Geçtiğimiz yıl içinde yurt içinde 22 terörist etkisiz hale getirildi. 34 terörist de ikna ya da kayamamayla teslim olmuştur. Terör örgütü artık Türkiye’ye giremiyor. Çünkü güvenlik güçlerimiz gereğini yapıyor. Operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçiriliyor bu da geçmiş yıllarda kalan malzemelerdir. Güvenlik güçlerimiz tarihten inanılmaz bir başarı ele geçirilmiş. Sınırlarımız içinde hiç terör olayları olmamış, olaylar sınır dışında meydana geliyor” diye konuştu.

BİR YILDA 7 TON EROİN ELE GEÇİRİLDİ

2021 yılında 7 ton eroin ele geçirildiğinin ifade eden Vali Akbıyık, “Uyuşturucu ile mücadelede 2016 yılında 106 kilo eroin, 2018’de 1 ton 81 kilo eroin, 2019’da 949 kilo eroin, 2020 yılında 2 ton 323 kilo eroin, 2021 yılında 7 ton 381 kilo eroin ele geçirilmiş. Ayrıca 21 ton 462 kilo asit anhidrit ele geçirilmiş. Yani bu tarihi bir rekor sayılır. Türkiye’de yakalanan eroin 20 ton üzeri, bakanlık açıkladı. Bu eroini yüzde 70’i Türkiye’de yakalandı. Bunun yüzde 20’si de Yüksekova sınır bölgesinde yakalandı. Şunu da belirtmek istiyorum insan kaçakçılığı Hakkari’de yok olacak derecede” şeklinde konuştu.

Hakkari il ve ilçelerinde yapılan yatırımları istatistiklerle gösteren Vali Akbıyık, Hakkari’nin her yönüyle iyi durumda olduğunu, işsizliğin önüne geçmek içinde projelerinin olduğunu ifade etti. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.