“Terör Belası Birlikteliğimize Zarar Veremeyecek”

“Terör Belası Birlikteliğimize Zarar Veremeyecek”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.10.2021
86
A+
A-

Bingöl’de güvenlik korucularına verilen hizmet içi eğitim seminerinde konuşan Kadir Ekinci, “Yürekten inanıyoruz ki terör belası ve fitne odakları bu milletin birliğine ve dirliğine asla zarar veremeyecektir” dedi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’deki güvenlik korucularına hizmet içi eğitim semineri verildi. 

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve korucuların tanıtım filminin izlettirilmesiyle başlayan programda konuşan Vali Kadir Ekinci, jandarmanın bir parçası olan güvenlik korucularının profesyonelce operasyonlara katılan bir birim olduğunu vurguladı. 

“PLANLARI BOZULUYOR”

Güvenlik korucularının her türlü alanda görev yaptığına dikkati çeken Vali Ekinci, “Cumhuriyetimiz, kurulduğundan bu yana farklı zamanlarda içeriden ve dışarıdan saldırılar yaşıyor. Bağımsız ve güçlü bir ülke olarak yolumuza devam etmemiz birilerini rahatsız ediyor. Bölgede ve dünyada yeni bir aktör olarak güç dengelerini alt üst etmemiz birilerinin planlarını bozuyor. Ama her saldırıda daha da kenetlenen, şehitlerini ve gazilerini üstün değer olarak sahiplenen, dostluk ve kardeşliğinden asla ödün vermeyen duruşumuz, bizleri bölmeyi ve parçalamayı düşünenleri huzursuz ediyor” diye konuştu.

“TERÖRLE MÜCADELE KESİNTİSİZ SÜRECEK”

“İnşallah ezan ve bayrak etrafındaki bu tavizsiz duruşumuz ebediyen devam edecektir” diye konuşan Vali Ekinci, şunları söyledi:

“Yürekten inanıyoruz ki, terör belası ve fitne odakları bu milletin birliğine ve dirliğine asla zarar veremeyecektir. Çünkü bizler, en büyük imkan olan inancımızla, Malazgirt’in, Çanakkale’nin, 15 Temmuz’un emanetlerini sahiplenmişiz. Çünkü bizler mabetlerimize namahrem eli değdirmemeye, Asım’ın nesli olarak namusumuzu çiğnetmemeye ant içmişiz. Allah’ın izni ve inayeti ile terörle mücadelemiz, tavizsiz ve kesintisiz şekilde topyekün devam edecektir. Allah bu yolda milletimize birlik ve beraberlik, basiret ve feraset; güvenlik güçlerimize güç ve kuvvet versin. Onları her türlü şerden ve musibetten muhafaza etsin.” 

Bingöl’de 3 bin 705 güvenlik korucusunun görev yaptığını belirten Vali Ekinci, “Bu millet, askerimiz, polisimiz, jandarmamız ve siz değerli güvenlik korucularımız sayesinde rahat ve huzur içinde uyuyor. Sizlerin hangi zor şartlarda mukaddes değerler için mücadele verdiğinizi çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.