Tek vatandaşın bile oyu zayi olmasın

Tek vatandaşın bile oyu zayi olmasın
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.04.2019
204
A+
A-

31 Mart seçimlerini değerlendiren AK Parti Sözcüsü Çelik, itiraz sürecinin seçim sürecinin bir parçası olduğunu ifade etti. YSK’ya güvendiklerini belirten Çelik, isteklerinin tek bir vatandaşın bile oyunun zayi olmaması olduğunu söyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ni değerlendirdi. Seçim sonrası yapılan itirazların olağan olduğunu farklı algı operasyonlarına kimsenin itibar etmemesi gerektiğini ifade etti. Seçim sonuçlarını Yüksek Seçim Kurulu’nun belirleyeceğinin söyleyen Çelik, tek bir vatandaşın oyunun bile zayi olmaması düşüncesinde olduklarını söyledi.

YSK’nın görevini tam olarak yapmasının devletin, milletin ve demokrasinin gücü olduğunu ifade eden Çelik, seçim sürecinin bir parçası olan itiraz sürecinin devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

Sonucu Yüksek Seçim Kurulu belirler

“Batı’nın pek çok demokrasisinde gayet olağan karşılanan bu süreci maalesef bazı grupların, bazı odakların sanki olağanüstü bir durum varmış gibi algılatmaya çalıştığını görüyoruz. Bu, yanlış bir tutumdur. Gayet olağan bir durumdur, Türkiye’de her seçimden sonra siyasi partiler itiraz ederler ve bu itirazlar neticesinde bir tablo ortaya çıkar. Sonucu Yüksek Seçim Kurulu belirler.”

YSK’nın sonucuna herkesin saygı duyduğunu belirten Çelik, Türkiye’nin seçimi güçlü bir şekilde yapabilen bir ülke olduğunu, ve YSK’ya güvendiklerini söyledi. Bütün siyasi partilerin YSK’nın itibarını korumayı görev edinmesi gerektiğini dile getiren Çelik, demokrasinin gücü, vatandaşın sandığa iradesinin yansıması konusunda herhangi bir şüphe olmaması gerektiğini anlattı.

“Tek bir vatandaşımızın oyu bile zayi olmasın”

“Şimdi itiraz süreci niçin yapılıyor? Cumhuriyet Halk Partisi sürekli olarak ‘Sayım yapılsa bile aradaki fark kapanmayacak. Bizim elimizdeki veriler böyle” diyor. Sayım yapıldığında aradaki fark kapanmayacak gibi bir teze sahipseniz, sayım yapılmasından niye rahatsız oluyorsunuz. Bırakın sayım yapılsın. Sonuç olarak tek bir vatandaşımızın oyu bile zayi olmasın.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.