Tarım İşçilerinin Çocukları İçin Çadır Sınıflar Kurulacak

Tarım İşçilerinin Çocukları İçin Çadır Sınıflar Kurulacak
Yayınlama: 14.10.2021
A+
A-

Sivas Valisi Salih Ayhan, kentte tarlada çalışanların çocuklarının eğitimlerinden geri kalmamaları için çadır sınıflar oluşturulacağını ve öğretmen görevlendirileceğini bildirdi.

Vali Ayhan, Kangal ilçesi Kocakurt Köyü’nde “Üreten Çiftçi Gelişen Sivas Projesi” kapsamında 25 dönüm arazide patates hasadı programına katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen hasat programı sırasında Şanlıurfa’dan gelen mevsimlik işçiler ile tarlada çalışan çocukları gören Ayhan, yeni ders yılı başlamasına rağmen eğitimlerinden geri kalan öğrenciler için Kangal Kaymakamı Ahmet Fatih Sungur’a tarlada, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’a da telefonla talimatlarda bulundu.

ÇOCUKLAR EĞİTİMDEN GERİ KALMAYACAK

Okul yerine tarlaya giderek patates toplayan öğrencilerin eğitimden geri kalmamaları için çocuklara çadır sınıf veya taşımalı eğitim verilmesi konusunda direktiflerde bulunan Ayhan, çocukların eğitimden geri kalmamaları gerektiğini belirtti.

Vali Ayhan, hasadın yapıldığı tarlaya geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Sivas Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından çadır kurulmasını, çadırın içinin sınıf ortamı şeklinde düzenlenmesini, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da öğretmen görevlendirilmesini istedi.

Mümkün olan durumlarda en yakın eğitim kurumuna taşıma yapılmasının talimatını veren Ayhan, tarım işçilerinin çocuk sayısının tespit edilmesini ve eğitim hayatından geri kalmamaları için gerekli önlemlerin alınmasını da istedi.

Hasat programına İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Aksu, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız ile çiftçiler katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.