Tarihinde İlk Defa Kadastro Gören Köyün Tapu Sevinci

Tarihinde İlk Defa Kadastro Gören Köyün Tapu Sevinci
REKLAM ALANI
27.04.2022
26
A+
A-

Muş’un Kayalısu köyünde Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleştirilen kadastro çalışmalarının  tamamlanmasının ardından köylülere tapuları, Vali İlker Gündüzöz’ün de katıldığı törenle teslim edildi.

Valilikte düzenlenen tapu teslim töreninde konuşan Vali İlker Gündüzöz, mülkiyet hukukunun korunması açısından kadastro çalışmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin kadastro çalışmalarında çok önemli noktalara geldiğini belirten Gündüzöz, “10-20 yıl önce kadastro çalışmaları bu düzeye gelmemişti. Mülkiyet bu kadar korunmuyordu. Şu anda biz pek çok ülkeden daha ileri düzeydeyiz. Hatta elektronik tek tuşa basarak her şeyi görebiliyoruz.” dedi.

“ŞENYAYLA’YA ARTIK PİKNİĞE GİDECEĞİZ”

Kayalısu köyünün yıllarca Şenyayla bölgesinde terörle anılan, terör örgütünün insanları katlettiği, mallarına zarar verdiği bir bölge olduğunu vurgulayan Vali Gündüzöz, şöyle devam etti:

“Ama idari sınır değişikliğinden sonra ve hemen öncesinde de jandarmamızın almış olduğu tedbirlerle orada çok kuvvetli üs bölgelerimiz açıldı. Yine belli kolluk kuvvetlerinin konuşlandığı, korucularımızın yer aldığı güvenlik noktalarıyla bölge güvenli hale geldi. Artık bundan sonra Şenyayla’ya pikniğe gideceğiz. Orada terör falan kalmadı. Bu bölgemizde hayvancılık gelişiyor, evler yapılıyor, tapu problemi çözüldü.”

Kayalısu köyünde Cumhuriyet tarihinden bu yana kadastro çalışma yapılmadığını kaydeden köy muhtarı Bilal Erez de “Şenyayla sınırından dolayı bugüne kadar çok sıkıntılar yaşadık. Bugün tapularımızı aldık. Allah devletimizden razı olsun. Tarihte ilk defa Kayalısu köyüne kadastro girdi. İlk defa tapumuzu alıyoruz. Sevinçliyiz. Çok şanslı ve gururluyuz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hak sahiplerine tapuları dağıtıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.