Tanju Özcan’dan ‘Yanlış İsim’ Resti

Tanju Özcan’dan ‘Yanlış İsim’ Resti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.12.2021
47
A+
A-

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna ilişkin, “Milletin kabul etmeyeceği, milletin gönlünde taht kuramayacak bir isimle yola çıkmaya kalkarlarsa işte ben o noktada bir seçenek olarak ortaya çıkabilirim” değerlendirmesinde bulundu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, belediyede düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soru yöneltildi.

Özcan, “Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanların Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu ifade etmişti. Biz zaten sayın Cumhurbaşkanı’nın nesine karşı çıkıyoruz? Bir partinin genel başkanı olmasına karşı çıkıyoruz. Siyasi parti başkanları Cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır, başka biri olmalıdır. Siyasi parti genel başkanları parlamenter sisteme dönünceye kadar yönetimde görev almalıdır” diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı için “Millet İttifakı beni aday gösterirse onur duyarım” sözlerini de hatırlan Özcan, “Millet İttifakı’nın bileşenleri sık sık bir araya geliyorlar. Söyledikleri şu, ‘Biz seçimi kazanacak bir adayı kamuoyu önüne sunacağız’ diyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu katıldığı bir programda ‘Millet İttifakı beni aday gösterirse onur duyarım’ dedi. Adayım demedi, aday değilim de demedi. Millet İttifakı liderleri milletin içine sinen bir Cumhurbaşkanı adayı çıkartırsa benim açımdan sorun yok, gurur duyarım” diye konuştu.

‘ADAY OLABİLİRİM’ MESAJI

Milletin kabul etmeyeceği, milletin gönlünde taht kuramayacak bir isimle yola çıkılmaya kalkılırsa arlarsa o noktada bir seçenek olarak ortaya çıkabileceğine işaret eden Özcan, şunları söyledi:

“100 bin imza toplamak suretiyle. Ama ben şu an durup dururken 100 bin imza toplayayım demiyorum. Sadece Millet İttifakı’na diyorum ki kişisel istekleri bir kenara bırakın. Aklın yolu neyse, rakamlar neyi söylüyorsa, en çok kiminle başarılı olunabilirse bu ülkede onu Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkartın. 

Millet İttifakı Allah korusun bir hata yaparsa, milletin gönlünde olmayan birini aday olarak gösterirse, işte ben o zaman duyarlı, sorumlu, devlet tecrübesi olan, milletvekilliği yapmış, belediye başkanlığı yapmış biri olarak şu an 100 bin imzayı toplayacak gücümün olduğunu da biliyorum. Çıkmayı seçenek olarak önüme koyarım.” 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.