Şüpheliye Şiddet Uygulayan Personele Soruşturma

Şüpheliye Şiddet Uygulayan Personele Soruşturma
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.12.2021
64
A+
A-

Aydın’ın Efeler ilçesinde polis ile bekçinin, kendilerinden kaçan şahsı yakalaması sonrası tartaklaması üzerine Valilik soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Aydın’ın Efeler ilçesinde, dur ihtarına uymayarak motosikleti ile kaçmaya çalışan şahsı yakalayan bekçi ile polisin şüpheliye davranışı, sosyal medyada tepkiye yol açtı.

Alkollü ve kasksız olduğu için durmadığı anlaşılan şüphelinin yakalandığı sırada polis memurunun davranışı, bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Aydın Valiliği konu ile ilgili polis ve bekçi hakkında idari soruşturma açıldığını belirtirken, şu açıklamada bulundu:

“Orta Mahalle civarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında çok sayıda ekibin katılımıyla yapılan kapama planı uygulaması esnasında bir şahsın motosikletiyle beraber uygulama noktasında durmayarak kaçtığı görülmüş, kovalama neticesi şahıs Zafer Mahallesi 143 Sokak üzerinde ekiplerimizce yakalanmıştır.

Şahsın 0,89 promil alkollü olduğu anlaşılmış, konu ile ilgili olarak trafik açısından gerekli idari işlem uygulanmıştır.

Bazı sosyal medya hesapları ve basında olayın bir kısmı ile ilgili ortaya çıkan görüntülerde güvenlik personelinin vatandaşımıza yönelik uygunsuz davranışlarının görülmesi üzerine konuya müdahil olan bir Komiser Yardımcısı ile bir Çarşı ve Mahalle Bekçisi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

EMNİYET TEŞKİLATINA UYARI

Güvenlik personeline; Emniyet Teşkilatı’nın gerektirdiği şekilde hukuk devleti ilkelerine bağlı olarak kanun ve ilgili mevzuat ile verilen yetkileri, halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını etkin, hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak, hizmet kalitesini yükseltmek ve toplumun memnuniyetini artırmak için kullanarak, vatandaş nezdinde teşkilatımızın saygınlığını ve güvenini sarsacak her türlü eylem ve davranışlardan uzak durulması, görevin her türlü ifasında muhataplara karşı ilgili, nazik, ölçülü ve saygılı hareket edilmesi hususunda gerekli uyarı tekrar yapılmıştır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.