“Şu Acı Günlerde Bir ve Beraber Olmalıyız”

“Şu Acı Günlerde Bir ve Beraber Olmalıyız”
REKLAM ALANI
18.08.2021
62
A+
A-

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Birçok afeti yaşadığımız şu acı günlerde sergileyeceğimiz ortak duruşla bir ve beraber olduğumuzu tüm dünyaya göstermeliyiz” dedi.

Büyük Amasya Oteli’nde Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen iftarda ülkenin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle en çok ihtiyaç duyulan değerlerin birlik ve beraberlik olduğunu belirten Vali Masatlı, “Muharrem ayı da bu duyguları en yoğun yaşadığımız dönemlerdendir. Bu iklimi iyi değerlendirmeli birçok afeti yaşadığımız şu acı günlerde sergileyeceğimiz ortak duruş ile bir ve beraber olduğumuzu tüm dünyaya göstermeliyiz” diye konuştu.

“GÖNÜLLERİMİZİ BİRBİRİMİZE AÇMALI”

Masatlı, “Mevlana’dan Yunus’a, Hacı Bektaş’tan Pir Sultan’a yüzyıllar boyu irfan nefesi olan büyüklerimiz de bizlere daima bunu hatırlatmışlardır. Onların öğretilerini nesiller boyu yaşatmak ve Anadolu’nun canlarına aktarmak bizlerin de en önemli görevlerinden olmalıdır. Gönüllerimizi birbirimize açmalı, mazluma yardım eli uzatmalı, barış ve kardeşlik içinde yaşamalıyız. Ülkemize karşı ayrıştırma ve ötekileştirilmeye yönelik hiçbir şeye fırsat vermemeliyiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Amasya milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer ile Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın da katıldığı iftar, yapılan duanın ardından sona erdi. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.