Sivas’ta Bin Öğrenciye Kayak Eğitimi Verildi

Sivas’ta Bin Öğrenciye Kayak Eğitimi Verildi
Yayınlama: 11.04.2022
20
A+
A-

Sivas’ta hayata geçirilen “Kışlar Daha Güzel Olacak” projesi kapsamında bin öğrenci, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde kayak eğitimi aldı.

Sivas Valiliği’nin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen “2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında 3 yıldır uygulanan projeyle çocuklara kayak eğitimi verildi.

İl merkezi ile ilçe ve köylerde derslerinde başarılı olan öğrenciler içinden belirlenen bin kişilik grup, proje dahilinde 68 idareci ve öğretmen ile 4 antrenörden eğitim aldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, “Kayak kültürünü oluşturmak, değerler eğitimini vermek istiyoruz. Çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, özellikle kırsalda yaşayan çocuklarımızın sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz. Çocuklarımızı sosyal, kültürel ve sportif anlamda nitelikli hale getirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf bilgisi: Sivas’ta hayata geçirilen “Kışlar Daha Güzel Olacak” projesi kapsamında 1000 öğrenci, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde kayak eğitimi aldı.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlayan projenin önemine vurgu yapan Ayhan, şunları kaydetti:

“Yıldız Dağı çocuklarımızla anlam buluyor. Bu dağın belki de en güzel meyveleri, en güzel renkleri bu çocuklar. İnşallah bu eğitimlerle kayağı geliştirecek, sevecek ve Türkiye’nin en iyi kayakçıları olacaklar. Türkiye’ye örnek olan bu proje ile yetenekli öğrenciler ortaya çıkıyor, kayak sporu da ilimizde yaygınlaşıyor. Temennimiz, bu çocuklarımızın kayak sporunda ülkemizin bayrağını ulusal ve uluslararası müsabakalarda dalgalandırmalarıdır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.