Sivas’ta 1071 Yataklı Hastane İnşaatı Hızla Yükseliyor

Sivas’ta 1071 Yataklı Hastane İnşaatı Hızla Yükseliyor
Yayınlama: 13.09.2021
A+
A-

Sivas’ta, geçen yıl yapımına başlanan, 15 bloktan oluşan 1071 yatak kapasiteli Cumhuriyet Üniversitesi Yeni Uygulama ve Araştırma Hastanesi inşaatındaki çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ve Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız yapımı devam eden hastane binasının inşaat alanını gezdi.

“SİVAS ÇOK DEĞERLİ ESER KAZANACAK”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Ayhan, sağlığa yapılan yatırımların salgın döneminde önemini bir kez daha gösterdiğini belirterek, “Rektörlüğümüzün çalışmasıyla Sivasımız çok değerli bir eser kazanacak. Sivas’ta bu konuya destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ekinci ise yapımına geçen yıl başlanan hastane inşaatının hızla yükseldiğini aktardı.

Hizmetin Sivas’a hayırlı olmasını dileyen Ekinci, “Burada projeden yapım aşamasına kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. Sivas’ımız yeni, modern, bölgesinde güç olacak bir hastaneye kavuşacak. Sivas’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

SON İKİ BLOĞUN TEMELİ DE ATILDI

Rektör Yıldız da üniversite kampüsü içerisindeki hastane için Mayıs 2020’de ihale yapıldığını, temmuz ayında da yüklenici firma ile imzaların atıldığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Toplam 15 bloktan oluşan hastanemizin 2 bloku kalmıştı, onların da temeli atıldı. İnşallah yıl sonuna kadar da kaba inşaatının çoğu bitmiş olacak. Kış döneminde de çalışmalar içeride devam edecek. Yüklenici firma ile de sürekli irtibat halindeyiz. Şu anda herhangi bir sorunumuz yok.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.