Sivas’ın hedefi 1 milyon turist

Sivas’ın hedefi 1 milyon turist
Yayınlama: 13.04.2019
A+
A-

Sivas Valisi Ayhan kente gelen ziyaretçi sayısını artımayı hedeflediklerini belirtti. Geçen yılki ziyaretçi rakamının 6 yüz bin civarında olduğunu ifade eden Vali Ayhan “Bu yıl hedefimiz 1 milyon turist” ifadelerini kullandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Kültür Bakanlığı ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) işbirliği ile düzenlenen ‘Turizm Yatırım Teşvikleri’ konulu bilgilendirme toplantısında konuştu.

Hedef 1 milyon turist

Vali Ayhan, “Sivas, turizm potansiyeline hâkim olmalı ve el birliği ile hep birlikte ilin turizm potansiyelini yönetmeliyiz” ifadelerini kullandı. 15 Nisan’da ‘Turizm Eylem Planı’nı açıklayacaklarını vurgulayan Vali Salih Ayhan, “Sadece sıla turizminden almamız gereken rakamın çok çok gerisindeyiz. Geçen yılki ziyaretçi rakamımız 600 bin civarında. Bu yıl hedefimiz 1 milyon turisttir. Her yıl yeni hedefler koyacağız” diye konuştu. Seyahat acentelerine ziyaretler gerçekleştirilip Sivas’ın iyi bir tanıtımının yapılacağını ifade eden Vali Ayhan, gece-gündüz kapı kapı gezip ilimize ziyaretçi gelmesi konusunda çalışma yapılacağını söyledi. Kente yatırım yapanların ve Sivas için çalışanların yanında olduğunu, her zaman destekçisi olacağını belirten Vali Salih Ayhan, kentte ‘Turizm Platformu’nu hayata geçireceklerini ifade ederek, “Paydaşlarımızla iyi bir şekilde senkronize olmamız lazım. Turizm sektöründe ilimize iyi bir şekilde para girişini sağlamaya gayret edeceğiz. Sivas’ın turizmden hak ettiği payı alacağız” dedi.

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılında şehirde büyük bir hareketlilik beklediklerini de belirten Vali Ayhan, “15 Nisan’da Sivas’ın turizm hedeflerini anlatacağız. Çok özel bir gayret sarf edeceğiz. Çok koşacağız, koşturacağız, hep beraber Sivas’ı merak edilen, uğrak nokta yapacağız” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, TSO Başkanı Mustafa Eken, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Teoman Karaca’nın da birer konuşma yaptığı toplantıda “Turizm Teşvik Kanunu ve Sivas’taki Turizm Merkezlerinde Yürütülen Çalışmalar”, “Gelecek Turizmde Projesi”, “Sürdürülebilir Toplum Temelli Turizm Projeleri İçin Yenilikçi Finansman Modelleri” konularında sunum yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.