Sivas’a Değer Katan Projeler Ödüllendirildi

Sivas’a Değer Katan Projeler Ödüllendirildi
Yayınlama: 29.12.2021
75
A+
A-

Sivas Valiliği himayesinde gerçekleştirilen “700 Fikir 700 Proje” çalışması kapsamında hazırlanan projeler arasında Sivas’a değer projeler ödüllendirildi.

Sivas Valiliği salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde 700 proje arasında, eğitim-öğretim, gençlik ve spor, sosyal içerme, kültür-turizm, ekonomi kategorilerinde dereceye giren 15 projeye ödül verildi.

Törende konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, “Fikirler büyümek, olgunlaşmak ve hayata geçmek için emek ister, özveri ister her şeyden öncesi inanç ister. İnsan ancak inandıklarını başarabilir. Bugün burada fikirler üreten, ürettiklerine inanan ve inandıklarını başaran bir gruba karşı hitap ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bizler sizlere ancak yol açma gayretindeyiz, bu yolu yürüyen ve menzile ulaşan sizlersiniz. Bizlerle birlikte koyduğumuz hedeflere inanan ve hedef birlikteliği yapan tüm yol arkadaşlarımıza bir kez daha selam olsun diyorum” dedi.

YENİ YILDA DA SÜRECEK

Ayhan, fikirlerin el emeğine göz nuruna, türkü ve nidaya dönüştüğünü vurgulayarak, “Kaymakamlıklarımızla, kurumlarımızla her ay düzenli olarak projelerimizin ilerleme durumlarını değerlendiriyorum. Özellikle ilçe programlarda proje ziyaretleri yapmaya özen gösteriyorum. O kadar güzel uygulamalarla karşılaşıyorum ki 700 Fikir 700 Proje bazen bir yetimin gülümsemesi, bazen bir ulu çınarımızın helalliği, bazen de bir kadınımızın el emeği göz nuru oluyor. Bir tarladan geçerken çiftçimizin alın teri oluyor. Soğukta kalan canlara yuva, bir aşığın telinde türkü türkü nida oluyor” şeklinde konuştu.

Vali Ayhan, Sivas İçin 700 Fikir 700 Proje çalışmasının 2022 yılında da devam edeceğini duyurarak, “Bugün 5 farklı kategoride ödüllerimizi vereceğiz. Bunun yanında özel ödül vereceğimiz kurumlarımız da olacak. İlimizin proje kültürünün yaygınlaşması açısından oldukça önemli gördüğüm Sivas İçin 700 Fikir 700 Proje çalışmalarımıza 2022 yılında da tüm hızımızla devam edeceğiz. Kurumlarımız ön çalışmalarını tamamladılar. Ocak ayında projelerle ilgili toplantıları yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.