Sivas Valisi Umuda Yelken Oldu

Sivas Valisi Umuda Yelken Oldu
REKLAM ALANI
06.09.2020
156
A+
A-

Sivas Valisi Salih Ayhan devreye girdi, Uçak yolcuları ile yarım saat bekledi Bağışçıdan alınan organın bekleyen hastaya yetiştirilmesi için valinin devreye girmesi ile organı taşıyacak uçak, içerisindeki yolcularla birlikte yarım saat bekletildi.

Bağışçıdan alınan organın bekleyen hastaya yetiştirilmesi için Sivas Valisi Salih Ayhan’ın devreye girdi. Organı taşıyacak uçak, içerisindeki yolcularla birlikte yarım saat bekletildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim ve Uygulama Hastanesi bünyesindeki Organ Nakli Merkezinde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla, geçirildi ve trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen bir kadından karaciğeri ile böbrekleri alındı. Karaciğer Erzurum’da, bir böbrek Sivas’ta diğer böbrek ise İstanbul’da organ bekleyen hastalara umut oldu.

Fakat İstanbul’a gönderilmesi gereken bir böbrekle ilgili ulaşım sorunu yaşandı. Operasyon sürerken alınacak böbreğin İstanbul’a gidecek Anadolu Jet firmasının 13.30 uçağına yetiştirilmesi mümkün olmayınca çare arandı.

Devreye Sivas Valisi Salih Ayhan girdi. Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü ile iletişime geçerek, nakledilecek organı taşıması planlanan uçağın içerisindeki yolcularla birlikte bekletilmesini sağladı. Alınan organ ambulansla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na ulaştırılarak uçağa yerleştirildi. Uçak yarım saatlik bir gecikme ile havalandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.