Serebral Palsi Hastası Yaren Artık Yürüyebiliyor

Serebral Palsi Hastası Yaren Artık Yürüyebiliyor
REKLAM ALANI
07.08.2021
107
A+
A-

Adıyaman’da, doğuştan Serebral Palsi Hastası olan 13 yaşındaki Yaren Coşkun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine aldığı cihaz sayesinde artık yürüyebilecek.

Emrah ve Tuğba Coşkun çiftinin en büyük çocuğu olan doğuştan Serebral Palsi Hastalığı bulunan 13 yaşındaki Yaren Coşkun, hastalık nedeniyle bulunduğu yerden hareket edemiyordu. 

Küçük çocuğun yeniden sağlığına kavuşabilmesi ve ayak kaslarının güçlenerek yürümesini sağlaya bilmesi için yaklaşık 400 bin TL değerinde olan cihaza ihtiyacı vardı. Ailenin sesini duyan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın cihazın alınabilmesi için girişimlerde bulundu.

YAREN VE AİLESİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, küçük kızın sağlığına kavuşabilmesi için cihazın alınması konusunda talimat verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla alınan cihaz, Adıyaman’a getirilerek Coşkun ailesine teslim edildi. Yaklaşık birkaç gündür cihaza binen ve sert olan ayak kasları yumuşayan Yaren’in ve ailesinin yüzü gülmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Milletvekili Ahmet Aydın’a ve Vali Mahmut Çuhadar’a, teşekkür eden baba Emrah Coşkun, “Yetkililerimiz sesimize kulak verdi. Özellikle Ahmet Aydın’ın desteğiyle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kızım Yaren cihazına kavuştu. Şuan kızım Yaren gördüğünüz gibi mutlu. Evimize bir huzur geldi, Yaren’in iyi olması bizleri de iyi olmamıza vesile oldu çok şükür. Allah kendisinden bin kat razı olsun. Bu cihazın Yaren’e çok faydası var. Yürümesinden tutunda dışarılara çıkmasına kadar, Yaren’in bütün vücut fonksiyonlarını çalıştırıyor. Allah kendilerinden bin kat razı olsun” dedi.

Anne Tuğba Coşkun ise, “Şimdi ailecek çok mutluyuz. Yaren’i böyle görünce mutluluğumuz katlandı. Onu böyle ayakta görmek dünyalara değer” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.