Şemdinli’nin yeni başkanından anlamlı mesaj

Şemdinli’nin yeni başkanından anlamlı mesaj
Yayınlama: 06.04.2019
A+
A-

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde belediye başkanı seçilen AK Partili Tahir Saklı’dan anlamlı mesaj?

Irak-İran’a sınırı bulunan Hakkâri’nin Şemdinli ilçesi, yıllarca PKK ve siyasi uzantıları tarafından suiistimal edildi. Terör örgütünün ilk silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ve kalesi olarak gördüğü, bir dönem de sözde “halk harekâtı” başlatmayı planladığı ilçede, kayyum ile birlikte önemli hizmetlere imza atıldı. Şemdinlililer de hizmete ve huzura oy verdi. Şimdi ilçede AK Parti’nin zafer bayramı yaşanıyor. Belediye Başkanı Tahir Saklı ise zaferi AK Partili olduğu için bayram günü oğlunun gözleri önünde şehit edilen Ahmet Budak’a armağan ettiklerini belirterek, “Çünkü bu zaferde onun emeği çok” dedi. Sabah’a konuşan Tahir Saklı şunları anlattı:
Kayyumdan önceki HDP zihniyetli belediyeler hizmet yapmadı. Çünkü belediyeyi kimin yönettiği, kimin ne olduğu belli değildi. Başkan dışında her kez başkandı. Belediye kurum olmaktan çıkmıştı. Kayyumlarla, doğudaki hizmete susamış bütün vatandaşlara bir belediyecilik dersi verildi.

Terör örgütü PKK’nın kalesi olarak gördüğü Şemdinli’yi almak için gece-gündüz çalıştık. Burada yarıştığınız rakibin sadece siyasi bir yanı yok. Aynı zamanda bir silahlı örgüt gücü var. Biz de ailemizde her an tehlike altındaydı. Ancak biz, ilçemizin, ülkemizin, huzur ve istikrarı için elimizi taşın altına koyduk.
Ahmet Budak kardeşimiz, sadece AK Partili olduğu için bayram günü çocuğunun gözü önünde şehit edildi. Seçimi kazandığımız gün şehit Ahmet Budak’ın ailesini ve mezarını ziyaret ettik. Bu zaferi şehit Ahmet Budak’a armağan ediyoruz. Çünkü onun bu mücadelede ve zaferde çok büyük bir emeği ve katkısı var.

ŞEMDİNLİ HUZUR KENTİ OLACAK
Şemdinli’nin artık terörle değil, huzur kenti olarak gündemde olacak. Öncelikli işlerimizin arasında gençlerimize iş ve aş imkânı yaratmak var.
Irak ve İran’a sınırı olan stratejik bir konumdayız. Buradan sınır kapılarının açılmasını sağlayarak, ticaret imkânı yaratacağız. Genç nüfusumuz bölgede iş imkânları tükendiği için maalesef göç etmek zorunda kalıyor. Bunu durdurmak için çalışacağız.
Huzur ortamının sağlanmasıyla birlikte hayvancılığı şahlandıracağız. Eskisi gibi insanların geçimini hayvancılıktan sağlanması için girişimlerimiz olacak.

ERUH’A 22 PROJE
Terör örgütü PKK’nın 35 yıl önce ilk silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği Siirt’in Eruh ilçesi bu seçim AK Parti dedi. İki dönem HDP’nin elinde bulunan Eruh Belediyesi’ne 3 yıl önce kayyum atandı. Kayyum, Eruh ilçesini köy görünümünden kurtararak çehresini değiştirdi. Eruh halkı 31 Mart’ta kararını AK Parti Belediye Başkan Adayı Cevher Çiftçi’den yana kullandı. Çiftçi’nin 22 projesi arasında güneş enerjisi paneli, üniversite öğrencilerine burs, taziye evi TOKİ projesi bulunuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.