Selin Vurduğu Türkeli’de Komando Milletinin Yardımında

Selin Vurduğu Türkeli’de Komando Milletinin Yardımında
REKLAM ALANI
31.08.2021
61
A+
A-

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, sel felaketinin yaşandığı Sinop’un Türkeli ilçesinde hayatın olağan akışına dönmesi için komandoların olağanüstü gayretle çalıştığını belirtti.

Sel felaketinin yaralarını sarmak amacıyla yürütülen çalışmaları koordine etmek üzere İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen Vali Çiftçi, Sinop’un Türkeli ilçesinde yaraların sarılması adına komandoların özverili çalışmasına ilişkin sosyal medyadan paylaşım yaptı.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli 44 komandonun Türkeli’ne görevlendirildiğini hatırlatan Çiftçi, “Komando askerlerimiz, iki haftadır Sinop-Türkeli ilçemizde, hayatı normal akışına döndürme çalışmalarına büyük destek veriyor. Bu çerçevede afetten etkilenen camilerimizin, okullarımızın, yurtlarımızın, meydanlarımızın, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerinin temizlenmesinde olağanüstü bir gayretle çalışıyorlar, milletimize yardımcı oluyorlar” bilgisini verdi.

“MİLLETİN DUASINA MAZHAR OLUYORLAR”

Vali Çiftçi, “44 kişilik komando ekibimiz yaptıkları çalışmalarla hem özel idaremize, belediyemize, muhtarlıklarımıza, kamu kurumlarımıza lojistik destek sağlıyor, hem de insanımızın duasına mazhar oluyor” açıklamasında bulundu.

İlçede devlet millet işbirliğiyle afetin izlerinin silinmesi için büyük çaba harcandığını da aktaran Çiftçi, şunları kaydetti:

“Çorum’da emniyet ve asayişin sağlanmasında büyük faydalarını gördüğümüz aslan parçaları, afette de üzerlerine düşen insanlık görevini hakkıyla yerine getiriyorlar. 

Devletimiz milletiyle el ele, gönül gönüle işbirliği halinde inşallah bu badireyi de kısa sürede atlatacak, selin meydana getirdiği tahribat kısa sürede sona erecek. Hep birlikte milletimize hizmetkarız.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.